ЈЕДНОДНЕВНА ЕКСКУРЗИЈА УЧЕНИКА 1. И 2. РАЗРЕДА
ОСНОВНЕ ШКОЛЕ „СВЕТИ САВА“ ВРЧИН

Школским планом и програмом предвиђена је једнодневна екскурзија са путним  правцем: Врчин – Опленац – Топола – Аранђеловац – Врчин, која је реализована почетком октобра месеца.

На екскурзију су ишли ученици одељења:
1/1 –– Мирјана Јашић
1/2 –– Јелена Козлина
1/3 – Верица Алавања
2/1 – Милан Сантрач
2/2 – Бојана Теофиловић
2/3 – Љубинка Вагић

Опленац: Обилазак цркве Св. Ђорђа, задужбина краља Петра I Карађорђевића, цркве Св. Богородице, куће краља Петра I,  опленачки маузолеј  династије  Карађорђевића. Шетња по прелепом парку и одлазак до Тополе.

Топола: У Тополи су ученици разгледали Карађорђев град (цркву и конак) у пратњи кустоса.

Аранђеловац: Обилазак пећине Рисовача, која представља станиште човека из леденог доба, као и тадашње станиште мамута, пећинског лава, хијене, леопарда. Пећина је ученицима била најзанимљивији део излета.

Након посете пећини, ученици су имали квалитетан ручак у прелепом амбијенту.

Обишли смо, затим, и Марићевића јаругу, значајну, по предању, као место договора о избијању Првог српског устанка, избору Карађорђа за његовог вођу и почетку устаничких акција паљењем турског хана у Орашцу 1804.год. Ученици су с великом пажњом пратили предавање.

По завршеном обиласку знаменитости, направили смо веома пријатну шетњу до повратка за Врчин.

Екскурзија је успешно реализована. Остварени су сви планирани садржаји, циљеви и задаци.

Преносимо само неке од утиска ученика 1. и 2. разреда о овој екскурзији:

,,Било нам је лепо”, Сара
,,Једва чекам да идем опет”, Андрија
,,Упознао сам пуно другара”, Вељко
,,Волим да идем са друговима на екскурзију”, Филип
,,Свидела ми се пећина”, Наталија
,,Било је супер”, Василије
,,Много волим да путујем”, Јован
,,Све ми се допало”, Ивана
,,Свидео ми се Опленац”, Вања
,,Дружење у бусу је било лепо”, Арсеније
,,Водич је био занимљив”, Ана