МАТЕМАТИЧКО  ТАКМИЧЕЊE  ,,МИСЛИША  2018.

Математичко такмичење ,,Мислиша 2018.” одржано је 08.03.2018.год. у просторијама наше школе. Клуб младих математичара ,,Aрхимедес” већ тринаести пут у Србији организује математичко такмичење ,,Мислиша”, а у нашој школи организује се већ једанаести пут. Учешће на такмичењу узео је 124 ученика од другог до осмог разреда. Такмичење је протекло регуларно по упутствима добијеним од Математичког друштва ,,Архимедес”.

Одзив ученика за такмичење је велики, јер се пријављују ученици који воле математику, који желе да испробају своје математичко умеће и такмичарски дух. Ученици долазе расположени и са нестрпљењем очекују резултате такмичења. Такмичење сматрају као једну врсту игре, математичког размишљања у пријатној и опуштеној атмосфери.

Задовољни смо сарадњом са Клубом младих математичара ,,Архимедес” , њиховом организацијом и надамо се да ћемо наставити и даље да успешно сарађујемо.

Координатор математичког такмичења ,,Мислиша”,

Љиљана  Кнежевић, професор разредне наставе