Екскурзије

ЈЕДНОДНЕВНА ЕКСКУРЗИЈА УЧЕНИКА 3 И 4. РАЗРЕДА ОСНОВНЕ ШКОЛЕ „СВЕТИ САВА“, ВРЧИН

Школским планом и програмом предвиђена је једнодневна екскурзија са путним правцем Врчин– манастир Лелић – Бранковина – Ваљево – Врчин, 04.10.2018.године.

Вожња до манастира Лелић.

Манастир Лелић – се налази у истоименом селу,… Наставите са читањем

Традиционално, као и сваке године, школа је наградила најбоље ученике једнодневним излетом. 28 награђених ученика ишло је на излет у пратњи директора школе Добрице Синђелића, секретарице Илинке Маринковић и наставница Сање Соколов и Слађане Вагић.

Кренилу смо из Врчина у 8ч. Прво стајалиште било је… Наставите са читањем

JЕДНОДНЕВНА ЕКСКУРЗИЈА УЧЕНИКА 3. И 4. РАЗРЕДА
ОСНОВНЕ ШКОЛЕ „СВЕТИ САВА“ ВРЧИН

Школским планом и програмом предвиђена је једнодневна екскурзија са путним правцем Врчин – Текериш – Манастир Троноша – Тршић – Врчин која је реализована почетком октобра месеца.

На екскурзију су ишли ученици одељења:… Наставите са читањем

ЈЕДНОДНЕВНА ЕКСКУРЗИЈА УЧЕНИКА 1. И 2. РАЗРЕДА
ОСНОВНЕ ШКОЛЕ „СВЕТИ САВА“ ВРЧИН

Школским планом и програмом предвиђена је једнодневна екскурзија са путним  правцем: Врчин – Опленац – Топола – Аранђеловац – Врчин, која је реализована почетком октобра месеца.

На екскурзију су ишли ученици одељења:… Наставите са читањем

Једнодневна екскурзија за ученике од I до IV разреда реализована је 24.05.2017.год. Путни правац за ученике 1. и 2.разреда био је Врчин – Манастир Крушедол – Сремски Карловци – Врчин, а за ученике 3. и 4.разреда: Врчин – Бранковина – Ваљево – Врчин.

Садржаји екскурзије подразумевају остваривање дела наставног и ваннаставног плана и програма и саставни су део Годишњег програма рада.

Остварен је циљ екскурзије – савлађивање и усвајање дела наставног програма непосредним упознавањем појава и односа у природној и друштвеној средини, упознавање културног наслеђа и привредних достигнућа која су у вези са делатношћу.

Предвиђени су и остварени следећи задаци екскурзије: Наставите са читањем

Наша прва дестинација коју смо обишли на екскурзији била је Смедеревска тврђава која се налази на ушћу реке Језаве у Дунав . Деспот Ђурађ Бранковић (1427—1456), је подигао тврђаву  Смедеревац. Тамо смо се упознали о настанку тврђаве.После предавања… Наставите са читањем

Дивчибаре се налазе на планини Маљен, 37 km југоисточно од Ваљева, на надморској висини од  980 m. Благе је климе, са просечно 239 дана без ветра и 280 дана без падавина, а зиме обилују снегом. Просечна температура лети не прелази 22°C. Пролеће почиње… Наставите са читањем