ЕКСКУРЗИЈА УЧЕНИКА ПЕТОГ, ШЕСТОГ И СЕДМОГ РАЗРЕДА

1. и 26. мај 2018. године

Ресавска пећина–манастирРаваница–Ниш–Ђавоља варош–Пролом бања

Садржај екскурзије: Ресавска пећина, манастир Раваница, Музеј логор „Црвени крст“, Ћеле кула, музеј Медиана, Чегар, Ђавоља варош, Пролом бања.

Аутобуси су кренули у осам сати ујутру, аутопутем у правцу Деспотовца и Ресавске пећине. Прво смо посетили и обишли Ресавску пећину, прву српску туристичку пећину, а затим манастир Раваницу, задужбину кнеза Лазара. Око 15 часова стигли смо у Ниш и обишли неке од његових културно-историјских знаменитости: Музеј – Логор Црвени крст – концентрациони логор, један од малобројних сачуваних фашистичких логора у Европи; Ћеле кулу –  јединствен споменик у свету, подигнут од лобања српских ратника погинулих на Чегру 1809. године и музеј Медијану која сведочи о времену Константина Великог. У 18 часова сместли смо се у хотел „Александар“, где смо вечерали, а затим имали организовано дружење у дискотеци хотела.

Другог дана, после доручка наставили смо обилазак Ниша и посетили Чегар, место једне од великих српских битака, а затим наставили у правцу Ђавоље вароши, ретког геоморфолошког феномена на планини Радан. Пут смо наставили ка Пролом бањи где смо и ручали у ресторану хотела „Радан“. Након ручка и одмора кренули смо ка Врчину и, уз још једну успутну паузу, стигли испред школе око 20 часова.

Подносилац извештаја
Данијела Апостоловић,