Свечана додела награда обављена је 26.05.2016. год. у Скупштини града Београда у свечаној сали Старог двора.

Награде су уручене члановима драмске радионице наше школе који су освојили 3. место с представом „Бајкоград“ на градском такмичењу у глуми – Позоришне игре деце и младих Београда. Такође, ученица 6. разреда наше школе, Марија Раденковић, освојила је две награде за најбоље женске улоге. Прву награду за улогу Мие у представи „Школски дан“ на Фестивалу кратких драмских форми – Меморијал Драгослав Симић, и другу награду за улогу Дворске луде у представи „Бајкоград“.

Поред изврсног програма свечаности , организатори су били великодушни и нашим ученицима понудили да бораве на тераси Старог двора са које наши прослављени спортисти поздрављају грађане Србије који их дочекују након великих спортских освајања. Целокупна додела награда, а посебно боравак на поменутој тераси за наше ученике представљали су незабораван доживљај.