: : моја школа : :
Архиве
Посете сајту
  • 0
  • 8
  • 6
  • 450
  • 77
  • 80.628
  • 415.091
  • 79.211
  • 154
  • 11. децембра 2017.

Protected by Copyscape

ОШ „СВЕТИ САВА“ ВРЧИН

ТАКМИЧЕЊА УЧЕНИКА

ШК. 2013/14. ГОД.

 

 

СРПСКИ ЈЕЗИК

Општинско такмичење

  • Марко Илић 5/1 – 2. место и пласман на градско такмичење
  • Јован Јеремић 5/1 – 3. место
  • Емилија Крантић 6/1 – 3.  место
  • Дуња Милановић 6/2 – 3. место
  • Анђелија Перић 8/1 – 3. место

 

Рецитовање

  1. Анђела Коњик 8/2 – 1. место и пласман на градско такмичење
  2. Анђела Драча 8/1 – 2. место
  3. Јанко Ковачевић 8/1 – 3. место

 

Глума – градско такмичење

  1. Јанко Ковачевић 8/1 – 1. место за најбољу улогу

 

 

ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК

Општинско такмичење

  1. Јанко Ковачевић 8/1 – 3. место и пласман на градско такмичење

 

 

МАТЕМАТИКА

Општинско такмичење

  1. Дуња Милановић 6/2 – 2. место и пласман на градско такмичење
  2. Анастасија Кангрга Микулић 6/2 – 3. место и пласман на градско такмичење
  3. Ђорђе Стојиљковић 7/2 – 3. место и пласман на градско такмичење
  4. Новитовић Стефан 4/3 – 1. место        
  5. Крантић Зорица 3/1 – 2. место       
  6. Узелац Андрија 3/4 – 2. место        
  7. Марко Илић 5/1 – 3. место
  8. Радош Богдановић 8/3 – 3. место

 

МАТЕМАТИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ „МИСЛИША“

Радовановић Илија 2/3 – похвала

Вагић Лука 3/2 – похвала

Исидоровић Страхиња 3/3 – похвала

Ранковић Ана 5/2 – похвала

Апостоловић Никола 7. разред – похвала

 

 

ИСТОРИЈА

Општинско такмичење

  1. Анастасија Кангрга Микулић 6/2 – 2. место и пласман на градско такмичење
  2. Емилија Крантић 6/1 – 2. место и пласман на градско такмичење
  3. Невена Маринковић 7/2 – 3. место и пласман на градско такмичење
  4. Јанко Ковачевић 8/1 – 3. место и пласман на градско такмичење
  5. Љубиша Јешић 8/1 – 3. место и пласман на градско такмичење
  6. Алекса Живковић 8/3 – 3. место и пласман на градско такмичење

 

Градско такмичње

  1. Невена Маринковић 7/2 – 3. место и пласман на републичко такмчење
  2. Љубиша Јешић 8/1 – 3. место и пласман на републичко такмичење
  3. Алекса Живковић 8/3 – 3. место и пласман на републичко такмичење
  4. Емилија Крантић 6/1 – 3. место

 

Републичко такмичење

  1. Алекса Живковић 8/3 – 3. место

 

 

ГЕОГРАФИЈА

Општинско такмичење

  1. Алекса Стекић 7/2 – 2. место и пласман на градско такмичење
  2. Алекса Марковић 7/1 – 2. место и пласман на градско такмичење
  3. Андрија Алавања 7/3 – 3. место
  4. Анђелија Перић 8/1 – 3. место
  5. Радош Богдановић 8/3 – 3. место

 

Градско такмичење

  1. Алекса Стекић 7/2 – 3. место
  2. Алекса Марковић 7/1 – 3. место

 

 

ФИЗИКА

Општинско такмичење

  1. Анастасија Кангрга Микулић 6/2 – 3. место
  2. Александар Кангрга Микулић 8/2 – похвала

 

 

ХЕМИЈА

Општинско такмичење

  1. Ђорђе Стојиљковић 7/2 – 1. место и пласман на градско такмичење
  2. Јована Теофиловић 7/1 – 2. место на и пласман на градско такмичење
  3. Јана Јашић 7/2 – 2.  место и пласман на градско такмичење
  4.  Зорана Вагић 7/3 – 2. место и пласман на градско такмичење
  5. Радош Богдановић 8/3 – 2. место и пласман на градско такмичење
  6.  Наталија Диклић 8/3 – 3. место и пласман на градско такмичење

 

Градско такмичење

  1. Јана Јашић 7/2 – 1. место и пласман на републичко такмичење

 

Републичко такмичење

  1. Јана Јашић 7/2 – 3. место

 

 

БИОЛОГИЈА

Општинско такмичење

  1. Михаило Вујић 6/2 – 1. место и пласман на градско такмичење
  2. Вања Теофиловић 5/3 – 2. место и пласман на градско такмичење
  3. Тамара Василијевић 8/1 – 2. место
  4. Емилија Крантић 6/1 – 3. место
  5. Марко Илић 5/1 – 3. место
  6. Реља Ковачевић 5/2 – 3. место
  7. Ана Ранковић 5/2 – 3. место
  8. Марија Павловић 5/2 – 3. место
  9. Филип Стојковић 5/2 – 3. место
  10. Огњен Исидоровић 5/3 – 3. место
  11. Дуња Милановић 6/2 – 3. место
  12. Јана Јашић 7/2 – 3. место
  13. Алекса Живковић 8/3 – 3. место

 

Градско такмичење

  1. Михаило Вујић 6/2 – 1. место
  2. Вања Теофиловић 5/3 – 2. место

 

 

ТЕХНИЧКО И ИНФОРМАТИЧКО ОБРАЗОВАЊЕ

Информатика у функцији технике

  1. Жарко Сладић 6/3 – 3. место и пласман на градско такмичење

 

 

ФИЗИЧКО ВАСПИТАЊЕ

  1. Одбојка 5. и 6. разред (девојчице) – 1. место на општинском такмичењу и пласман на градско такмичење (Милица Теофиловић 6/1, Емилија Крантић 6/1, Лидија Божиновић 6/1, Наталија Фаркаш 6/2, Сања Кнежевић 6/2, Елена Ђорђевић 6/2 и Исидора Марковић 6/2)
  2. Рукомет 7. и 8. разред (девојчице) – 1. место на општинском такмичењу, 1. место на градском такмичењу и 1. место на државном такмичењу (Андреа Мартић 7/1, Јована Матејић 7/1, Марија Ђорић 7/2, Неда Маринковић 7/2, Јана Јашић 7/2 , Зорана Вагић 7/3, Анђела Матејић 8/2, Марија Митрић 8/2, Милица Мијатовић 8/2, Ксенија Петровић 8/2, Ања Кузмановић 8/3 и Тијана Ристић 8/3)
  3. Одбојка 7. и 8. разред (дечаци) – 2. место на општинском такмичењу (Милорад Јашић 7/1, Предраг Јевтовић 8/1, Стефан Ђорић 8/2, Марко Јеремић 8/2, Радош Богдановић 8/3, Милан Марковић 8/3, Михајло Јеремић 8/3)
  4. Рукомет 5. и 6. разред (девојчице) – 1. место на општинском такмичењу и 1. место на градском такмичењу (Анђела Митрић 5/1, Ивана Анчевски 5/1, Анђелија Перић5/2, Анђела Рајић 5/2, Милица Теофиловић 6/1, Анђела Благојевић 6/1, Марија Вагић 6/2

Анђела Пешић 6/2, Јелена Маринковић 6/2, Сања Кнежевић 6/2 и Тамара Бугарчић 6/2)

 

Шумарски вишебој

Ната­лија Фаркаш 6/2, Сузана Кне­же­вић 7/2, Игор Стефановић 7/2, Ђурђе Васић 7/2 – 1. место

  1. Оријентиринг

Кате­го­рија М-12: Жарко Сладић 6/3 и Јован Вујић 6/3 – 1. место

Кате­го­рија Ж-14: Анђела Стојадинчевић 8/3 и Тамара Вагић 8/3 – 3. место

  1. Оријентиринг

Мак­си­мо­вић Војин 7/2 и Васић Ђурђе 7/2 – 1. место                 

Гру­јић Тијана 7/2 и Ната­лија Стекић 7/2 – 2. место

Стојадинчевић Анђела 8/3 и Апо­сто­ло­вић Тамара 8/3 – 3. место

  1. Оријетиринг

Мак­си­мо­вић Војин 7/2 и Васић Ђурђе 7/2 – 1. место

Гру­јић Тијана 7/2 и Анђела Кочо­вић 7/2 – 2. место 

Стојадинчевић Анђела 8/3 и Апо­сто­ло­вић Тамара 8/3 – 3. место

Оријетиринг финале

Ж-12: Вања Теофиловић 5/1  и Ката­рина Тадић 5/1 – 3. место       

           Ана Тасић 6/1 и Вален­тина Рајић 6/3 – 2. место

Ж-14: Тијана Гру­јић 7/2 и Анђела Кочо­вић 7/2 – 2. место

            Анђела Тасић 7/2 – 3. место

М-14: Никола Апо­сто­ло­вић 7/1 – 1. место                 

            Ђурђе Васић 7/2  и Алекса Жив­ко­вић 7/1 – 3. место

 

 

„ШТА ЗНАШ О САОБРАЋАЈУ“

Општинско такмичење

 Екипу наше школе представљали су следећи ученици подељени у две старосне групе:

Б група – Милош Перић 6/2, Виктор Ђуровић 4/2, Сара Бугарчић 4/2 и Сара Драча 4/3.

Ц група – Марко Петровић 8/1, Илија Милошевић 7/1, Сузана Кнежевић 7/2 и Тијана Грујић 7/1.

Наша екипа је освојила 3. место а Милош Перић је у појединачном пласману уче¬ника заузео 1. место у Б групи

 

 

МУЗИЧКА КУЛТУРА

  1. Лидија Божиновић 6/1 – 1. место на општинском такмичењу и 1. место на градском такмичењу – соло певачи и мале вокалне групе
  2. Невена Теофиловић 6/ 2 – 1. место на општинском такмичењу и 1. место на градском такмичењу – соло певачи и мале вокалне групе
  3. Мирјана Ђорђевић 6/1 – 1. место на општинском такмичењу и 2. место на градском такмичењу – соло певачи и мале вокалне групе
  4. Група певача (Лидија Божиновић 6/1, Мирјана Ђорђевић 6/1, Теона Лазаревић 6/1, Василија Бугарски 6/1, Невена Теофиловић 6/2, Анастасија Кангрга Микулић 6/2 и Наталија Фаркаш 6/2) – 1. место на општинском такмичењу и пласман на градско такмичење

 

 

ЛИКОВНА КУЛТУРА

Ликовни конкурс „Мали Пјер“ – општински ниво

  1. Милица Ђорђевић 2/2 – 2. место и пласман на градско такмичење
  2. Ања Кузмановић 8/3 – 1. место и пласман на градско такмичење
  3. Марија Живановић 7/1 – 1. место и пласман на градско такмичење
  4. Ивона Мерле 6/2 – 1. место и пласман на градско такмичење
  5. Михаило Вујић 6/2 – 3. место и пласман на градско такмичење

 

Дечија недеља „Мама, тата, хоћу сестру или брата“ – ликовни конкурс

  1. Ана Ранковић 5/2 – 1. место на општинском такмичењу и 1. место на градском такмичењу
  2. Милица Старчевић 5/1 – 2. место и пласман на градско такмичење
  3. Вања Теофиловић 5/3 – 3. место и пласман на градско такмичење

 

Ликовно – литерарни конкурс „У част Драгану Лукићу – Лукићев лист“, Пријатељи деце Нови Београд

  1. Станисављевић Анђела 3/1 – 3. место, ликовни рад
  2. Теофиловић Дејана 3/3 – 3. место, литерарни рад

 

Ликовно – литерарни конкурс „Одлучио сам нећу крити, кад порастем ја ћу бити …“ – општински ниво

Ликовни радови:

  1. Јашић Марија 3/2 – 2. место
  2. Петровић Ђорће 3/2 – 3. место
  3. Сарић Филип 2/2 – 3. место

 Литерарни радови

  1. Маринковић Марија 3/2 – 1. место
  2. Стевановић Хелена 3/4 – 3. место

 

 

ЛИТЕРАРНИ КОНКУРС

          Током новембра наша школа је расписала  литерарни конкурс са темама : „Живот је леп“, „Кад би мене питали“, „Свет и ја“, „У твојим очима“ и „Хајде да се договоримо“.   Предато је  укупно 87 радова – 38  радова ученика 5 – 8 разреда и 49 радова ученика 1 – 4 разреда. Жири у сасатву: Марија Старчевић, професор српског језика, Снежана Теофиловић школски библиотекар и Мирјана Јашић, професор разредне наставе донео је следећу одлуку:

Похвалнице и награде  уручила je професорка српског језика Радмила Сатнимировић, а музиком су вече  употпунили и ученици Основне музичке школе: Софија Фаркаш, Александар Билбија, Вања Теофиловић, Милорад Јашић и Милица Теофиловић

Похваљени су  ученици: Наташа Теофиловић 8-1, Магдалена Николић 7-2, Милица Аврамовић 8-3, Катарина Маринковић 5-1, Јован Јеремић 5-1, Наталија Диклић 8-3, Катарина Живановић 5-2, Анђела Мијатовић 5-1, Реља Ковачевић 5-2, Андреа Драча 7-1, Немања Јанковић 5-2, Милица Старчевић 5-1, Јелена Којић 5-1, Никола Маринковић 5-2 и Ђулијана Хајризи 5-1.

Прво место: Ивана Стефановић 8-1, Катарина Мирковић 8-1, Емилија Крантић 6-1, Немања Јанковић 5-2.

Друго место: Николија Апостоловић 5-3, Анђела Митрић 5-1, Маја Јелачић 7-3.

Треће место: Јована Теофиловић 7-1, Анђела Кузмановић 7-1, Дајана Лукић 7-1.

Ученици су  радове читали  на Књижевној вечери у четвртак 12. децембра 2013. године, у свечаној сали у 18.00 часова. Ово је била прва манифестација која је одржана у новој свечаној сали.

Ради укључивања што већег броја деце, а у циљу промовисања литерарног стваралаштва, најављено је још једно књижевно вече крајем другог полугодишта за ученике  I-IV разреда.

Похваљени су и награђени следећи ученици:

Слађана Радовановић 4/3, Јана Апостоловић 2/2, Марија Крантић 2/2, Хелмих Александар 2/2, Вељко Рајић 3/2, Јана Стаменковић 3/2, Ива Вујић 3/2, Милица Митровић 3/3, Елена Грујић 3/3, Андреа Живковић 3/3, Максим Вулета 1/1 и Нина Копривица 1/3.

 

 

ИЗВЕШТАЈ СА ОПШТИНСКОГ ТАКМИЧЕЊА ЗА НАЈБОЉУ ДЕЧИЈУ КАРИКАТУРУ „МАЛИ ПЈЕР“

Општинско такмичење одржано је у ОШ „Свети Сава“ у Врчину, општина Гроцка, 06. 03. 2014..

Чланови Комисије: Катарина Нинковић, ликовни педагог; Мирјана Одић, ликовни уметник; Марина Митрић, ликовни педагог

Координатори: Ана Матејић, Снежана Теофиловић, Марина Митрић и Гордана Апостоловић

 

У првој категорији од 1. до 4. разреда учествовали су ученици основних школа „Свети Сава“ – Врчин ,   „ Милоје Васић“ – Калуђерица, „Мића Стојковић“ – Умчари, „Илија Гарашанин“ – Гроцка и укупно 11 ученика

    Комисија је на основу бодовања донела  следећу одлуку о награђенима:

 

ПЛАСМАН

Име и презиме ученика

Разред и одељење

Школа

Број остварених бодова

  1. место

Ива  Миленковић

4/3

ОШ „ Милоје Васић“ – Калуђерица

25

  1. место

Вељко Живковић

2/1

ОШ „ Милоје Васић“ – Калуђерица

25

  1. место

Милица Ђорђевић

2/2

ОШ „Свети Сава“ – Врчин

24

  1. место

Љубеновић Михајло

2/2

ОШ „ Милоје Васић“ – Калуђерица

20

 

У другој категорији од 5. до 8. разреда учествовали су ученици истих школа, укупно њих 27-оро. Комисија је на основу бодовања донела  следећу одлуку о награђенима:

ПЛАСМАН

Име и презиме ученика

Разред и одељење

Школа

Број остварених бодова

  1. место

Ања Кузмановић

8/3

ОШ „Свети Сава“ – Врчин

25

  1. место

Марија Живановић

7/1

ОШ „Свети Сава“ – Врчин

25

  1. место

Ивона Мерле

6/2

ОШ „Свети Сава“ – Врчин

25

  1. место

Татјана Станковић

8/3

ОШ „Илија Гарашанин“ – Гроцка

24

  1. место

Јована Недељковић

7/2

ОШ „Мића Стојковић“ – Умчари

20

  1. место

Михаило Вујић

6/2

ОШ „Свети Сава“ – Врчин

20

  1. место

Огњен Радојичић

7/2

ОШ „Мића Стојковић“ Умчари

20

 

 

ОПШТИНСКА СМОТРА  РЕЦИТАТОРА 

 

ОШ „Свети Сава“  Врчин и Пријатељи деце општине Гроцка  организовали су у среду     26. марта 2014. године  Општинску смотру рецитатора у нашој школи. Ове године на Општинској смотри рецитатора  учествовало је 53 такмичара из  седам основних школа наше општине: ОШ „ Иво Лола Рибар“ – Бегаљица, ОШ „Никола Тесла“ –  Винча, ОШ „Свети Сава“ –  Врчин, ОШ „Илија Гарашанин“ –  Гроцка, ОШ „Милоје Васић“ –  Калуђерица, ОШ „Алекса Шантић“ –  Калуђерица, ОШ „Мића Стојковић“ –  Умчари и   ученице  Средње школе из Гроцке.

Такмичење рецитатора градске општине Гроцка одржано је у складу са Правилником о такмичењима ученика основних и средњих школа у организацији Пријатеља деце Београда и Пријатеља деце општине Гроцка.

Школи је пријављено 53 ученика од првог до осмог разреда из седам основних школа са подручја градске општине Гроцка,  и 3 ученика Средње школе из Гроцке и учешће је узело 56 такмичара  уз присуство 28  наставника и пет директора. Ни један ученик није напустио такмичење из здравствених разлога.

Организован је дочек ученика од 09:00 часова. Такмичаре и њихове наставнике дочекали су наставници школе домаћина, представници организације „Пријатељи деце општине Гроцка“  и ученици волонтери који  су о њима бринули  до самог завршетка смотре и  одласка такмичара. 

 

Жири у саставу:

  • Тијана Јанковић , глумица
  • Јелена Матијашевић, глумица
  • Маријана Дугалић, глумица

је радио на основу следећих пропозиција:

Критеријуми по којима Стручна комисија вреднује рецитаторе јединствени су за све нивое такмичења

и садрже:

  • избор песме примерен узрасту и полу рецитатора;
  • акцентација и дикција;
  • остваривање мисаоно емотивних садржаја песме;
  • природност, изражајност и сугестивности рецитовања.

 

Постигнућа наших ученика

 

 Од укупно 26 учесника (из седам школа), прво место и пласман на градско такмичење освојила је Анђела Коњик, ученица осмог разреданаше школе, песмом „Волим те“, Искре Таноди.

Друго место је освојила   Анђела Драча, ученица осмог разреда, песмом „Дрхтава песма“,

Мирослава Антића.

Треће  место освојио је: Јанко Ковачевић, ученик осмог разреда песмом „Прва љубав“  Мирослава Антића.

Одговорни организатор такмичења је директор ОШ „Свети Сава“ Добрица Синђелић, школски библиотекар Снежана Теофиловић, наст. разредне наставе Гордана Апостоловић и секретар Пријатеља деце општине Гроцка Ана Матејић.

 

 

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ У РУКОМЕТУ

Основна школа „Свети Сава“ из Врчина

            ПРВА У СРБИЈИ!

Наша школа је постала препознатљива по многобројним успесима на такмичењима. Ове године постигли смо највећи успех у историји школе.   

На републичком такмичењу у рукомету одржаном у Кикинди 7. и 8. децембра 2013. године  екипа девојчица наше школе, по први пут у историји школе, освојила је прво место и звање најбоље школе у рукомету у Србији.

Такмичење је почело освајањем првог места на општинском, а затим и на градском такмичењу. Били смо домаћини међуокружног такмичења одржаног 5. новембра 2013. г. у Сопоту где смо такође освојили прво место и пласман на републичко такмичење.

Републичко такмичење наше екипе почело је утакмицом  против представника Иђоша и то је била најнеизвеснија и најбоља утакмица на целом такмичењу. У напетој игри наша екипа је победила  резултатом 11:10 и тако се пласирала у групу која је одлучивала о провом месту, где су поред нас били и представници Азање и Каћа.

Екипу Азање  савладали  смо  са 14:5.  Утакмица која је све одлучивала  била је против Каћа.  Све наше девојчице су феноменално одиграле и потпуно надвисиле противнице победивши их са 20:5.

Све време турнира смо имали огромну подршку директора наше школе Добрице Синђелића, родитеља, другара из школе и осталих пријатеља који су дошли аутобусом у Кикинду у великом броју и искреним навијањем  много помогли  и допринели нашој победи

Девојчице  које чине екипу и које су оствариле овај задивљујући успех су: Марија Митрић, Тијана Ристић, Анђела Матејић, Милица Мијатовић, Ања Кузмановић, Ксенија Петровић, Марија Ђорић, Јована Матејић, Зорана Вагић, Андреа Мартић, Јана Јашић, Неда Маринковић и Сања Кнежевић. Екипу је предводио професор физичког васпитања Милош Танић.

Ученици који су постигли успех на такмичењима и у редовном раду похваљени су и награђени дипломама.