: : моја школа : :
Архиве
Посете сајту
  • 0
  • 3
  • 2
  • 74
  • 33
  • 82.400
  • 410.932
  • 78.279
  • 113
  • 14. новембра 2017.

Protected by Copyscape

ОШ „СВЕТИ САВА“ ВРЧИН

ТАКМИЧЕЊА УЧЕНИКА

шк.2015/16. год.

 

 

СРПСКИ ЈЕЗИК

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Одржано је 19.03.2016. год. у ОШ „Милоје Васић“ у Калуђерици.

Зорица Крантић 5/1 – 3.место и пласман на градско такмичење.

Емилија Крантић 8/1 – 3.место и пласман на градско такмичење.

ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Одржано је 03.04.2016. год. у ОШ „Данило Киш“ у Београду.

Емилија Крантић 8/1 – 3.место.

Предметни наставник обе ученице – проф. српског језика Марија Старчевић.

 

КЊИЖЕВНА ОЛИМПИЈАДА

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Одржано је 05.03.2016. год. у ОШ „Деспот Стефан Лазаревић“ у Београду.

Емилија Крантић 8/1 – 2.место.

Милица Живковић 8/1 – 2.место.

Марија Павловић 7/2 – 3.место.

Све три ученице имају пласман на градско такмичење.

ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Такмичење је одржано 02.04.2016. год. у ОШ „Змај Јова Јовановић“.

Марија Павловић 7/2 – 1.место и пласман на државно такмичење.

Предметни наставник – проф. српског језика Сунчица Ђорђевић.

Милица Живковић  8/1 – 2.место.

Емилија Крантић  8/1 – 3.место.

Предметни наставник обе ученице – проф. српског језика Марија Старчевић.

 

ШКОЛСКО ТАКМИЧЕЊЕ У РЕЦИТОВАЊУ ЗА УЧЕНИКЕ ОД 1. ДО 8. РАЗРЕДА

Одржано је 11.03.2016. год. у свечаној сали наше школе.

Пласман на општинско такмичење остварили су: Александар Ђорић 2/2 (учитељица Радица Костадиновић), Исидора Кнежевић 3/4 (учитељица Верица Алавања), Милица Ђорђевић 4/2 (учитељица Бојана Теофиловић), Милан Велишић 5/1 (проф. српског језика Марија Старчевић), Ћирило Ђорђевић 5/1 (проф. српског језика Марија Старчевић), Слађана Радовановић 6/1 (проф. српског језика Јелена Лепен) и Марија Павловић 7/2 (проф. српског језика Сунчица Ђорђевић).

 

ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Одржано 20.02.2016. год.

Милица Живковић 8/1 – 3.место и пласман на градско такмичење.

Дуња Милановић 8/2 – 3.место и пласман на градско такмичење.

ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Дуња Милановић 8/2 освојила је 4.место.

Предметни наставник обе ученице – проф. енглеског језика Горица Апостоловић.

 

НЕМАЧКИ ЈЕЗИК

ДРЖАВНО ТАКМИЧЕЊЕ

У нашој школи 21.05.2016. год. одржано је државно такмичење у знању немачког језика у оквиру пројекта „Мој викенд у Бечу“ у организацији немачко-аустријског центра „Willkommen“.

Ученице које су оствариле запажене резултате: Хелена Стошић 5/1–6.место (проф. немачког језика Ранка Ступар), Амалија Свичевић 6/3–9.место (проф. немачког језика Александра Гајачки) и Милица Теофиловић 6/1–10.место (проф. немачког језика Александра Гајачки).

 

МАТЕМАТИКА


ШКОЛСКО ТАКМИЧЕЊЕ

За ученике од 3. до 8.разреда одржано је 22.01.2016. године.

Пласман на општинско такмичење постигли су:

 

Трећи разред

Вулета Максим 3/1 (80 бодова) – учитељица Јасмина Крантић

Теофиловић Огњен 3/1 (80 бодова) – учитељица  Јасмина Крантић

Стевановић Биљана 3/2 (80 бодова) – учитељица Мирјана Јашић

Јордановић Андријана 3/3 (70 бодова) – учитељица Јелена Козлина

Башић Огњен 3/2 (60 бодова) – учитељица Мирјана Јашић

Миловановић Алекса 3/3 (60 бодова) – учитељица Јелена Козлина

Четврти разред

Јеремић Милица 4/1 (60 бодова) – учитељ Божидар Теофиловић

Ђорђевић Милица 4/2 (60 бодова) – учитељица Бојана Теофиловић

Николић Марта 4/2 (45 бодова) – учитељица Бојана Теофиловић

Гајић Михаило 4/1 (40 бодова) – учитељ Божидар Теофиловић

Дукић Алекса 4/2 (40 бодова) – учитељица Бојана Теофиловић

Шкипина Јелена 4/2 (40 бодова) – учитељица Бојана Теофиловић

Пети разред

Крантић Зорица 5/1 (55 бодова) – проф. математике Горица Милошевић

Стекић Стефан 5/1 (50 бодова) – проф. математике Горица Милошевић

Ковачевић Огњен 5/1 (45 бодова) – проф. математике Горица Милошевић

Шести разред

Бугарски Јоко 6/3 (80 бодова) – проф. математике Сања Соколов

Опра Јован 6/2 (75 бодова) – проф. математике Горица Милошевић

Јашић Даница 6/1 (75 бодова) – проф. математике Сања Соколов

Марковић Никола 6/2 (65 бодова) – проф. математике Горица Милошевић

Навитовић Стефан 6/3 (65 бодова) – проф. математике Сања Соколов

Седми разред

Илић Марко 7/1 (100 бодова) – проф. математике Сања Соколов

Ранковић Ана 7/2 (60 бодова) – проф. математике Сања Соколов

Љубојевић Мина7/2 (56 бодова) – проф. математике Сања Соколов

Осми разред

Кангрга Микулић Анастасија 8/2 (80 бодова) – проф. математике Горица Милошевић

Ђорђевић Мирјана 8/1 (80 бодова) – проф. математике Горица Милошевић

Милановић Дуња 8/2 (60 бодова) – проф. математике Горица Милошевић

 

 

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Такмичење је одржано 27.02.2016. год. у ОШ „Никола Тесла“ у Винчи.

Биљана Стевановић 3/2 – 1.место – учитељица Мирјана Јашић.

Зорица Крантић 5/1 – 2.место и пласман на градско такмичење.

Мирјана Ђорђевић 8/1 – 2.место и пласман на градско такмичење.

Предметни наставник обе ученице – проф. математике Горица Милошевић.

 

МАТЕМАТИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ „МИСЛИША“

10.03.2016. год. у нашој школи одржано је математичко такмичење  „Мислиша“

Биљана Стевановић 3/2 – 3.место – учитељица Мирјана Јашић.

Похвале: Анђелија Крантић 2/1 (учитељица Љиљана Кнежевић), Илија Радовановић 4/3 (учитељица Љубинка Вагић), Анђелија Вељковић 7/2  (проф. математике Сања Соколов) и Марко Илић 7/1 (проф. математике Сања Соколов).

 

БИОЛОГИЈА

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Такмичење је одржано 06.03.2016. год. у нашој школи.

Пласман на градско такмичење: Митић Јелена 5/1, Стевановић Хелена 5/1, Васић Алекса 5/1, Вагић Милица 6/2, Теофиловић Вања 7/3, Вујић Михаило 8/2, ( предметни наставник свих ученика – проф. биологије Јелена Вукчевић), и Крантић Емилија 8/1 и Бурсаћ Марија 6/1 (предметни наставник обе ученице – проф. биологије Сандра Весић).

ОКРУЖНО (ГРАДСКО) ТАКМИЧЕЊЕ

Окружно (градско) такмичење за ученике основних школа ГО Гроцка одржано је у нашој школи 09.04.2016. год.

Михаило Вујић 8/2 – 1.место и пласман на државно такмичење.

Алекса Васић 5/1 – 2.место.

Предметни наставник оба ученика – проф. биологије Јелена Вукчевић.

Емилија Крантић 8/1 – 3.место.

Предметни наставник – проф. биологије Сандра Весић.

ДРЖАВНО ТАКМИЧЕЊЕ

Ученик наше школе Михаило Вујић 8/2 освојио је 3.место на државном такмичењу из биологије. Такмичење је одржано 15.05.2016. год. у Београду.

Предметни наставник – проф. биологије Јелена Вукчевић.

 

ФИЗИКА

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Одржано је 13.03.2016. год. у ОШ „Алекса Шантић“ у Калуђерици.

Анастасија Кангрга Микулић 8/2 – 2.место и пласман на градско такмичење.

Даница Јашић 6/1 – 3.место.

Ивона Коџић 7/2 – 3.место.

Предметни наставник свих ученика – проф. физике Златана Ђорђевић.

 

ХЕМИЈА

ШКОЛСКО  ТАКМИЧЕЊЕ

Пласман на општинско такмичење: Тихомир Ђорђевић 7/3, Ана Ранковић 7/2, Мина Љубојевић 7/2, Анђелија Вељковић 7/2, Реља Ковачевић 7/2, Анастасија Кангрга Микулић 8/2, Дуња Милановић 8/2, Мирјана Ђорђевић 8/1.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Одржано је 05.03.2016. год. у нашој школи.

Ученици који су остварили пласман на градско такмичење: Реља Ковачевић 7/2 – 1.место, Ана Ранковић 7/2 – 1.место, Мирјана Ђорђевић 8/1 – 1.место, Анастасија Кангрга Микулић 8/2 – 2.место, Вељковић Анђелија 7/2 – 2.место, Мина Љубојевић 7/2 – 2.место, Тихомир Ђорђевић 7/3 – 3.место.

ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Анастасија Кангрга Микулић 8/2 освојила је 1.место и  пласман се на државно такмичење.

Предметни наставник свих ученика – проф. хемије Катарина Живановић.

 

ИСТОРИЈА

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Одржано 06.03.2016. год.у ОШ „Илија Гарашанин“ у Гроцкој.

Анастасија Кангрга Микулић 8/2 – 1.место.

Емилија Крантић 8/1 – 1.место.

Зорица Крантић 5/1 – 3.место.

Све три ученице оствариле су пласман на градско такмичење.

 

ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Такмичење је одржано 23.04.2016. год. у ОШ „Борислав Пекић“ у Београду.

Анастасија Кангрга Микулић 8/2 је освојила 3.место и пласирала се на државно такмичење.

Предметни наставник свих ученика – проф. историје Данијела Апостоловић.

 

ГЕОГРАФИЈА

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Одржано 13.03.2016. год. у ОШ „Илија Гарашанин“ у Гроцкој.

Седми разред:

Саша Вагић 7/2 – 2.место и пласман на градско такмичење.

Јован Јеремић 7/1 – 2.место и пласман на градско такмичење.

Марко Илић 7/1 – 3.место.

Осми разред

Михаило Вујић 8/2 – 3.место.

ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Одржано је 02.04.2016. год. у ОШ „Стеван Сремац“ у Београду.

Саша Вагић 7/2 освојио је 3.место.

Предметни наставник свих ученика – проф. географије Никола Љешњак.

 

МУЗИЧКА КУЛТУРА

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ  ДЕМУС 2015/16.

Општинско такмичење ДЕМУС 2015/16. год. у категоријама: „Најраспеваније одељење“, „Златна сирена “- соло певачи, и мали вокални састави – дуети, терцети, и квартети, одржано је 23.12.2015. год. у ОШ „Милоје Васић “ у Калуђерици. Ученице наше школе освојиле су четири прве награде:

Прво место – соло наступ – Мирјана Ђорђевић 8/1 – домаћа изворна народна песма

Прво место – соло наступ – Невена Теофиловић 8/2 – народна изворна страна песма

Прво место – дует – Лидија Божиновић 8/1 и Мирјана Ђорђевић 8/1 – страна народна песма

Прво место – терцет – Анастасија Кангрга Микулић 8/2, Невена Теофиловић 8/2 и Мирјана Ђорђевић 8/1 – домаћа изворна народна песма.

ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ  ДЕМУС 2015/16.

Градско ДЕМУС такмичење „Златна сирена“ одржано је 21.03.2016. год. у Дечјем културном центру у Београду.

Мирјана Ђорђевић  8/1 – 1.место, соло наступ.

Невена Теофиловић  8/2 – 2.место, соло наступ.

Лидија Божиновић 8/1 и Мирјана Ђорђевић 8/1 – 1.место, дует.

Мирјана Ђорђевић 8/1, Невена Теофиловић 8/2 и  Анастасија Кангрга Микулић 8/2 – 1.место, терцет.

Предметни наставник свих ученика – проф. музичке културе Мила Ђачић.

 

ТЕХНИЧКО И ИНФОРМАТИЧКО ОБРАЗОВАЊЕ

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Одржано је у ОШ „Алекса Шантић“ у Калуђерици.

Бродомоделарство:

Лука Радовановић 8/1 – 2.место и пласман на градско такмичење

Данило Петровић 8/3 – 3.место и пласман на градско такмичење

ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Лука Радовановић 8/1 – 7.место

Предметни наставник оба ученика – проф. техничког и информатичког образовања Зоран Стојадиновић.

 

ИНФОРМАТИКА И РАЧУНАРСТВО

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Такмичење је одржано 21.02.2016. год. у ОШ „Никола Тесла“ у Винчи.

Данило Петровић 8/3 – 2.место и пласман на градско такмичење.

Марко Илић 7/1 – 3.место и пласман на градско такмичење.

Предметни наставник оба ученика – проф. техничког и информатичког образовања Ивана Брашанчевић.

 

СПОРТ

 

РУКОМЕТ

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Одржано је 23.02.2016. год. у средњој школи у Гроцкој.

Ученице 5. и 6.разреда су освојиле 1.место. Такође, ученице 7. и 8.разреда су освојиле 1.место. Обе екипе су оствариле пласман на градско такмичење.

ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ – ПРВИ НИВО

Одржано је 09.03.2016. год. на Новом Београду у хали „Спортова“.

Ученице 7. и 8.разреда су победом оствариле пласман на следећи ниво градског такмичења.

ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ – ДРУГИ НИВО

Одржано је 10.03.2016. год. у хали „Спортова“ на Новом Београду.

Ученице 7. и 8.разреда су оствариле победу и пласирале се у завршно финале градског такмичења – трећи ниво.

ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ – ТРЕЋИ НИВО – ФИНАЛЕ

Одржано је 16.03.2016. год. у Спортском центру „Шумице“.

Ученице 7. и 8.разреда су освојиле 1.мето и пласирале се на међуокружно такмичење.

МЕЂУОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ

Међуокружно такмичење је одржано 23.03.2016. год. у Руми.

Ученице 7. и 8.разреда наше школе су играле две утакмице и освојиле 2.место на међуокружном такмичењу.

Екипу су чиниле: Анђела Благојевић 8/1, Милица Теофиловић 8/1, Сања Кнежевић 8/2, Јелена Маринковић 8/2, Марија Вагић 8/2, Анђела Пешић 8/2, Николија Апостоловић 7/3, Марина Чамџић 7/3, Таша Ђорић 7/1, Анђелија Петрић 7/2, Сара Бугарчић 6/1 и Тамара Матејић 6/2.

Предметни наставник  – проф. физичког васпитања Александра Бојанић.

 

КОШАРКА

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ – 7. И 8. РАЗРЕД

Такмичење је оджано 14.03.2016. год. у ОШ „Никола Тесла“ у Винчи.

Ученице 7. и 8.разреда су освојиле 3.место.

ОПШТИНСКО  ТАКМИЧЕЊЕ  – 5. И 6. РАЗРЕД

Такмичење је оджано 15.03.2016. год. у ОШ „Никола Тесла“ у Винчи.

Ученици су имали учешће без даљег пласмана.

Предметни наставник  – проф. физичког васпитања Александра Бојанић

 

ФУДБАЛ

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Ученице 5. и 6.разреда су освојиле 1.место и пласирале се на градско такмичење.

ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Ученице 5. и 6.разреда су освојиле 5.место.

Предметни наставник – проф. физичког васпитања Милан Јерковић.

 

ОРИЈЕНТИРИНГ

Оријентиринг – Београдска школска лига одржан је 02.04.2016. год. на Ушћу. Учествовали су чланови планинарске секције наше школе и обезбедили учешће у финалу.

ОРИЈЕНТИРИНГ – ФИНАЛЕ

Оријентиринг – Београдска школска лига – финале – одржано је 02.04.2016. год. у Топчидерском парку. 

Руководилац секције – проф. физичког васпитања Александра Бојанић.

 

АТЛЕТИКА

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Општинско такмичење је одржано 15.04.2016. год. Ученици који су се пласирали на градско такмичење су Хелена Стевановић 5/1 и Ћирило Ђорђевић 5/1.

ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Градско такмичење је одржано 18.04.2016. год. на стадиону „Црвене Звезде“.

Хелена Стевановић  5/1  такмичила се у дисциплини на 300 метара,  а ученик  Ћирило Ђорђевић 5/1 у дисциплини скок у даљ.

Руководилац секције – проф. физичког васпитања Александра Бојанић.

 

СТРЕЉАШТВО

ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Одржано је 21.02.2016. год.

Јован Опра 6/2 остварио је запажене резултате.

СТРЕЉАЧКА ПРОЛЕЋНА  ЛИГА 

Одржана је 25.02.2016. год.

Наши ученици су имали успеха на такмичењу и освојили пехар.

СТРЕЉАЧКА ПРОЛЕЋНА ЛИГА ФИНАЛЕ

Финале у стрељаштву одржано је на Новом Београду 07.04.2016. год.

Ученици наше школе освојили су пехар.

Руководилац секције – проф. физичког васпитања Александра Бојанић.

 

СВЕТОСАВСКИ ТУРНИР У ШАХУ

Поводом школске славе – Светог Саве, у нашој школи је 19.01.2016. год. организован турнир у шаху.

Ученици од првог до четвртог разреда

1.место: Теофиловић Огњен 3/1

2.место: Митровић Светозар 4/2

3.место: Раденковић Вељко 3/2

Руководилац секције – учитељ Драган Кузмановић.

Ученици од петог до осмог разреда

1.место: Исидоровић Страхиња 5/3

2.место: Вујић Предраг 5/2

3.место: Вагић Лука 5/2

Предметни наставник – проф. физичког васпитања Александра Бојанић.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ У ШАХУ

Одржано је 19.03.2016. год. у ОШ „Илија Гарашанин“ у Гроцкој.

Новитовић Стефан 6/1 освојио је 5.место.  (проф. физичког Александра Бојанић)

 

КОНКУРСИ

 

ЛИКОВНИ

 

ЛИКОВНИ КОНКУРС „ДЕЧЈЕ НЕДЕЉЕ“

Општинско жирирање одржано је у нашој школи 01.10.2015. год.

Ученици наше школе са пласманом  за градско такмичење:   

Категорија од 1. до 4.разреда

Прво место освојио  је Максим Вулета 3/1 (учитељица Јасмина Крантић)

Треће место освојио  је Огњен Башић 3/2 (учитељица Мирјана Јашић)

Категорија од 5. до 8.разреда

Прво место освојила је Јелена Васић 5/3

Друго место освојио је Данијел Јовановић 5/2

Предметни наставник – проф. ликовне културе Марина Митрић.

 

„МАЛИ ПЈЕР“

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Такмичење за најбољу дечју карикатуру “Мали Пјер” у 2016. год. одржано је у нашој школи 04.03.2016. год.

У првој категорији, од 1. до 4.разреда

2.место Максим Вулета 3/1 (учитељица Јасмина Крантић)

2.место Милош Крантић 3/2 (учитељица Мирјана Јашић)

2.место Лука Вуковић 4/2 (учитељица Бојана Теофиловић)

3.место Јован Митрић 3/2 (учитељица Мирјана Јашић)

3.место Лазар Кнежевић 1/3 (учитељица Драгана Гајић)

У другој категорији, од 5. до 8.разреда

2.место Лазар Аврамовић 8/1

2.место Предраг Вагић 8/1

3.место Тијана Копривица 6/3

3.место Марко Илић 7/1

3.место Анастасија Кангрга Микулић 8/2

Предметни наставник – проф. ликовне културе Марина Митрић.

ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ

На градском такмичењу Максим Вулета 3/1 је освојио  3.место (учитељица Јасмина Крантић), а похвале су освојили Лука Вуковић 4/2 (учитељица Теофиловић Бојана), Марко Илић 7/1 (проф. ликовне културе Марина Митрић) и Лазар Аврамовић 8/1 (проф. ликовне културе Марина Митрић).

 

ВАСКРШЊЕ ЛИКОВНЕ РАДОСТИ ДЕЦЕ БЕОГРАДА

01.05.2016. год. на Православно богословском факултету Јана Маринковић 1/1 (учитељица Вера Крантић) и Милош Крантић 3/2 (учитељица Мирјана Јашић) добили су награде за најлепше осликано јаје, а Јелисавета Јашић 1/1 (учитељица Вера Крантић) за најлепши ликовни рад.

 

 

 

 

ЛИТЕРАРНИ

 

ВАСКРШЊИ ЛИТЕРАРНИ КОНКУРС

Ученици Марко Ђорђевић и Катарина Маринковић написали су два најбоља литерарна рада која су читали у оквиру радијске секције наше школе.

Предметни наставник оба ученика – проф. српског језика Јелена Лепен.

 

ЛИКОВНО-ЛИТЕРАРНИ

 

СВЕТОСАВСКИ ЛИКОВНО – ЛИТЕРАРНИ КОНКУРС

На ликовно-литерарном конкурсу „Савиним стопама“ који је расписала наша школа поводом Савиног дана прво место освојила је Катарина Маринковић 7/1. (проф. српског језика Јелена Лепен). Друго место освојила је Емилија Крантић 8/1 (проф. српског језика Марија Старчевић), а тећепласирана је Дејана Јашић 5/1 (проф. српског језика Марија Старчевић).

Похваљују се:

Михаило Старчевић 5/3, Јелена Васић 5/3, Валентина Николић 5/2, Бојана  Радосављевић  6/2, Никола Бугарчић 7/3. (Предметни наставник свих ученика – проф. српског језика Марија Старчевић.) Лени Вулета 6/3, Димитрије Павловић 6/3, Анђелија Вељковић 7/2, Реља Ковачевић 7/2. (Предметни наставник свих ученика – проф. српског језика Сунчица Ђорђрвић.)

 

„РАДИОНИЦА БАСНОПИСАЦА“

У Бео зоо-врту 06.06.2016. год. су уручене награде конкурса Задужбине „Доситеј Обрадовић“, под именом „Радионица баснописаца“.

У категорији за најбољи текст и илустрацију, Андреју Николићу 3/2 уручена је друга награда за текст и илустрацију басне „Две овце“.

Учитељица Мирјана Јашић.

 

 „КРВ ЖИВОТ ЗНАЧИ“

20.05.2016. год. ученику Виктору Демировић 3/4 уручена је награда за ликовни рад на конкурсу „Крв живот значи“. Учитељица Верица Алавања.

 

ГЛУМА

КРАТКЕ ДРАМСКЕ ФОРМЕ

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Одржано је 08.04.2016. год. у свечаној сали наше школе.

Нашу школу представили су чланови драмско-рецитаторске секције од 5. до 8.разреда с представом „Школски дан“, освојили 1.место и пласирали се  на градско такмичење.

Глумачки тим били су ученици 6/2 одељења: Анђелија Арсић, Марија Раденковић, Ивана Маринковић, Тамара Јашић, Тамара Матејић, Јована Теофиловић, Дара Барзин, Ана Вујић, Ања Маринковић, Бојана Радосављевић, Илија Кочовић, Иван Кнежевић, Виктор Ђуровић, Стефан Кузмановић.

ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Такмичење градског нивоа које носи назив „Меморијал Драгослав Симић“ одржано је 22.04.2016. год. у Центру за културу и образовање у Раковици.

Марија Раденковић 6/2 освојила је награду за најбољу женску улогу у представи.

Руководилац секције – проф. српског језика Сунчица Ђоређевић.

 

ПОЗОРИШНЕ ИГРЕ ДЕЦЕ И МЛАДИХ 2016.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Одржано је у свечаној сали наше школе 27.04.2016. год.

Прво место и пласман на градско такмичење освојили су ученици наше школе с представом „Бајкоград“, а ученица Марија Раденковић 6/2, освојила је две појединачне награде – награду за најбољи сценски покрет и награду за најбољи костим.

ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Градско такмичење у глуми – 31. Фестивал позоришних игара деце и младих Београда, одржано је 12. и 13.05.2015. год. на великој сцени  Центра за културу и образовање у Раковици.

Представа „Бајкоград“. Драмску групу чинили су Лени Вулета, Анђелија Арсић, Дара Барзин, Јована Теофиловић, Андреа Живковић, Алекса и Андрија Симоновић, Слађана Радовановић, Марија Раденковић, Биљана Стевановић, Марија Бурсаћ, Михајло Старчевић и Тијана Копривица.

Марија Раденковић, освојила је награду за најбољу женску улогу.

Координатор драмске радионице – учитељица Бојана Теофиловић.

 

„ШТА ЗНАШ О САОБРАЋАЈУ“

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Такмичење је одржано 16.04.2016. год. у ОШ „Мића Стојковић“ у Умчарима. Екипа наше школе освојила је 2.место.

Екипе:

Старија:

Млађа:

1. Милош Перић 8.р.

1. Алекса Апостоловић 5.р.

2. Жарко Сладић 8.р.

2. Матија Маринковић 5.р.

3. Сара Бугарчић 6.р.

3. Хелена Стевановић 5.р.

4. Даница Јашић 6.р.

4. Јелена Васић 5.р.

5. Зорица Крантић 5.р.

Руководилац секције – проф. информатичког и техничког образовања Ивана Брашанчевић.