Ове године на Општинској смотри рецитатора  учествовало је 55 такмичара из свих седам школа наше Општине.  Домаћин  Смотре је ОШ „Свети Сава“ из Врчина.

Жири у саставу:

Оливера Викторовић – глумица, управница „Пан –театра“ и драмски педагог
Тијана Милошевић– глумица  и  драмски педагог
Татјана Станојевић – библиотекар Библиотеке града Београда – огранак Врчин

је одлучио:

У  I  категорији – млађи школски узраст, од укупно 27 учесника прво место и пласман на градско такмичење освојила је Тамара Секулић, ученица трећег разреда ОШ „Никола Тесла“ из Винче, песмом „Шта је образ“,  Недељка Попадића.

Друго место освојио је Милош Томић, ученик трећег разреда ОШ „Алекса Шантић“ из Калуђерице, песмом „Пењи се сине“, Јасне Томић.

Треће место освојила је Млађана Ристић, ученица четвртог разреда ОШ „Илија Гарашанин“ из Гроцке, песмом „Плава звезда“, Мирослава Антића.

У  II  категорији – средњи школски узраст, од укупно 27 учесника прво место и пласман на градско такмичење освојио је Јанко Ковачевић, ученик седмог разреда ОШ „Свети Сава“ из Врчина, песмом „Детињство“, Оскара Давича.

Друго место освојила је Дара Павловић, ученица шестог разреда ОШ „Алекса Шантић“ из Калуђерице, песмом „Пођи“, Сесил Шабо.

Треће место освојила је Анђела Ивановић, ученица  седмог разреда ОШ „Илија Гарашанин“ из Гроцке, песмом „Неповратна песма“, Алексе Шантића.

Посебно се похваљује Анастасија Драгутиновић, ученица петог разреда ОШ „Мића Стојковић“ из Умчара за рецитовање стихова Мирослава Антића – „Шашава песма“

Свим учесницима честитамо и захваљујемо се на обележавању  Светског  дана поезије.