: : моја школа : :
Архиве

Protected by Copyscape

ТАКМИЧЕЊА УЧЕНИКА
шк.2015/16. год.

 

СРПСКИ ЈЕЗИК

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Одржано је 19.03.2016. год. у ОШ „Милоје Васић“ у Калуђерици.

Зорица Крантић 5/1 – 3.место и пласман на градско такмичење.

Емилија Крантић 8/1 – 3.место и пласман на градско такмичење.

ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Одржано је 03.04.2016. год. у ОШ „Данило Киш“ у Београду.

Емилија Крантић 8/1 – 3.место.

 

КЊИЖЕВНА ОЛИМПИЈАДА

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Одржано је 05.03.2016. год. у ОШ „Деспот Стефан Лазаревић“ у Београду.

Емилија Крантић 8/1 – 2.место.

Милица Живковић 8/1 – 2.место.

Марија Павловић 7/2 – 3.место.

Све три ученице имају пласман на градско такмичење.

ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Такмичење је одржано 02.04.2016. год. у ОШ „Змај Јова Јовановић“.

Марија Павловић 7/2 – 1.место и пласман на државно такмичење.

Милица Живковић  8/1 – 2.место.

Емилија Крантић  8/1 – 3.место.

 

ШКОЛСКО ТАКМИЧЕЊЕ У РЕЦИТОВАЊУ ЗА УЧЕНИКЕ ОД 1. ДО 8. РАЗРЕДА

Одржано је 11.03.2016. год. у свечаној сали наше школе.

Пласман на општинско такмичење остварили су: Александар Ђорић 2/2, Исидора Кнежевић 3/4, Милица Ђорђевић 4/2, Милан Велишић 5/1, Ћирило Ђорђевић 5/1, Слађана Радовановић 6/1 и Марија Павловић 7/2.

 

ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Одржано 20.02.2016. год.

Милица Живковић 8/1 – 3.место и пласман на градско такмичење.

Дуња Милановић 8/2 – 3.место и пласман на градско такмичење.

 

ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Дуња Милановић 8/2 освојила је 4.место.

 

НЕМАЧКИ ЈЕЗИК

ДРЖАВНО ТАКМИЧЕЊЕ

У нашој школи 21.05.2016. год. одржано је државно такмичење у знању немачког језика у оквиру пројекта „Мој викенд у Бечу“ у организацији немачко-аустријског центра „Willkommen“.

Ученице које су оствариле запажене резултате: Хелена Стошић 5/1–6.место, Амалија Свичевић 6/3–9.место и Милица Теофиловић 6/1–10.место.

 

МАТЕМАТИКА

ШКОЛСКО ТАКМИЧЕЊЕ

За ученике од 3. до 8.разреда одржано је 22.01.2016. године.

Пласман на општинско такмичење постигли су:

 

Трећи разред

Вулета Максим 3/1 (80 бодова)
Теофиловић Огњен 3/1 (80 бодова)
Стевановић Биљана 3/2 (80 бодова)
Јордановић Андријана 3/3 (70 бодова)
Башић Огњен 3/2 (60 бодова)
Миловановић Алекса 3/3 (60 бодова)

Четврти разред

Јеремић Милица 4/1 (60 бодова)

Ђорђевић Милица 4/2 (60 бодова)

Николић Марта 4/2 (45 бодова)

Гајић Михаило 4/1 (40 бодова)

Дукић Алекса 4/2 (40 бодова)

Шкипина Јелена 4/2 (40 бодова)

Пети разред

Крантић Зорица 5/1 (55 бодова)

Стекић Стефан 5/1 (50 бодова)

Ковачевић Огњен 5/1 (45 бодова)

Шести разред

Бугарски Јоко 6/3 (80 бодова)

Опра Јован 6/2 (75 бодова)

Јашић Даница 6/1 (75 бодова)

Марковић Никола 6/2 (65 бодова)

Навитовић Стефан 6/3 (65 бодова)

Седми разред

Илић Марко 7/1 (100 бодова)

Ранковић Ана 7/2 (60 бодова)

Љубојевић Мина7/2 (56 бодова)

Осми разред

Кангрга Микулић Анастасија 8/2 (80 бодова)

Ђорђевић Мирјана 8/1 (80 бодова)

Милановић Дуња 8/2 (60 бодова)

 

 

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Такмичење је одржано 27.02.2016. год. у ОШ „Никола Тесла“ у Винчи.

Биљана Стевановић 3/2 – 1.место.

Зорица Крантић 5/1 – 2.место и пласман на градско такмичење.

Мирјана Ђорђевић 8/1 – 2.место и пласман на градско такмичење.

 

МАТЕМАТИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ „МИСЛИША“

10.03.2016. год. у нашој школи одржано је математичко такмичење  „Мислиша“

Ученица Биљана Стевановић 3/2 одељења освојила је 3.место на такмичењу.

Похвале су освојили: Анђелија Крантић 2/1, Илија Радовановић 4/3, Анђелија Вељковић 7/2 и Марко Илић 7/1.

 

БИОЛОГИЈА

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Такмичење је одржано 06.03.2016. год. у нашој школи.

Пласман на градско такмичење: Митић Јелена 5/1, Стевановић Хелена 5/1, Васић Алекса 5/1, Бурсаћ Марија 6/1, Вагић Милица 6/2, Теофиловић Вања 7/3, Крантић Емилија 8/1, Вујић Михаило 8/2.

ОКРУЖНО (ГРАДСКО) ТАКМИЧЕЊЕ

Окружно (градско) такмичење за ученике основних школа ГО Гроцка одржано је у нашој школи 09.04.2016. год.

Михаило Вујић 8/2 – 1.место и пласман на државно такмичење.

Алекса Васић 5/1 – 2.место.

Емилија Крантић 8/1 – 3.место.

ДРЖАВНО ТАКМИЧЕЊЕ

Ученик наше школе Михаило Вујић 8/2 освојио је 3.место на државном такмичењу из биологије. Такмичење је одржано 15.05.2016. год. у Београду.

 

ФИЗИКА

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Одржано је 13.03.2016. год. у ОШ „Алекса Шантић“ у Калуђерици.

Анастасија Кангрга Микулић 8/2 – 2.место и пласман на градско такмичење.

Даница Јашић 6/1 – 3.место.

Ивона Коџић 7/2 – 3.место.

 

ХЕМИЈА

ШКОЛСКО  ТАКМИЧЕЊЕ

Пласман на општинско такмичење: Тихомир Ђорђевић 7/3, Ана Ранковић 7/2, Мина Љубојевић 7/2, Анђелија Вељковић 7/2, Реља Ковачевић 7/2, Анастасија Кангрга Микулић 8/2, Дуња Милановић 8/2, Мирјана Ђорђевић 8/1.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Одржано је 05.03.2016. год. у нашој школи.

Ученици који су остварили пласман на градско такмичење: Реља Ковачевић 7/2 – 1.место, Ана Ранковић 7/2 – 1.место, Мирјана Ђорђевић 8/1 – 1.место, Анастасија Кангрга Микулић 8/2 – 2.место, Вељковић Анђелија 7/2 – 2.место, Мина Љубојевић 7/2 – 2.место, Тихомир Ђорђевић 7/3 – 3.место.

 

 

ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Анастасија Кангрга Микулић 8/2 освојила је 1.место и  пласман се на државно такмичење.

 

ИСТОРИЈА

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Одржано 06.03.2016. год.у ОШ „Илија Гарашанин“ у Гроцкој.

Анастасија Кангрга Микулић 8/2 – 1.место.

Емилија Крантић 8/1 – 1.место.

Зорица Крантић 5/1 – 3.место.

Све три ученице оствариле су пласман на градско такмичење.

ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Такмичење је одржано 23.04.2016. год. у ОШ „Борислав Пекић“ у Београду.

Анастасија Кангрга Микулић 8/2 је освојила 3.место и пласирала се на државно такмичење.

 

ГЕОГРАФИЈА

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Одржано 13.03.2016. год. у ОШ „Илија Гарашанин“ у Гроцкој.

Седми разред:

Саша Вагић 7/2 – 2.место и пласман на градско такмичење.

Јован Јеремић 7/1 – 2.место и пласман на градско такмичење.

Марко Илић 7/1 – 3.место.

Осми разред

Михаило Вујић 8/2 – 3.место.

ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Одржано је 02.04.2016. год. у ОШ „Стеван Сремац“ у Београду.

Саша Вагић 7/2 освојио је 3.место.

 

МУЗИЧКА КУЛТУРА

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ  ДЕМУС 2015/16.

Општинско такмичење ДЕМУС 2015/16. год. у категоријама: „Најраспеваније одељење“, „Златна сирена “- соло певачи, и мали вокални састави – дуети, терцети, и квартети, одржано је 23.12.2015. год. у ОШ „Милоје Васић “ у Калуђерици. Ученице наше школе освојиле су четири прве награде:

Прво место – соло наступ – Мирјана Ђорђевић 8/1 – домаћа изворна народна песма

Прво место – соло наступ – Невена Теофиловић 8/2 – народна изворна страна песма

Прво место – дует – Лидија Божиновић 8/1 и Мирјана Ђорђевић 8/1 – страна народна песма

Прво место – терцет – Анастасија Кангрга Микулић 8/2, Невена Теофиловић 8/2 и Мирјана Ђорђевић 8/1 – домаћа изворна народна песма.

ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ  ДЕМУС 2015/16.

Градско ДЕМУС такмичење „Златна сирена“ одржано је 21.03.2016. год. у Дечјем културном центру у Београду.

Мирјана Ђорђевић  8/1 – 1.место, соло наступ.

Невена Теофиловић  8/2 – 2.место, соло наступ.

Лидија Божиновић 8/1 и Мирјана Ђорђевић 8/1 – 1.место, дует.

Мирјана Ђорђевић 8/1, Невена Теофиловић 8/2 и  Анастасија Кангрга Микулић 8/2 – 1.место, терцет.

 

ИНФОРМАТИКА И РАЧУНАРСТВО

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Такмичење је одржано 21.02.2016. год. у ОШ „Никола Тесла“ у Винчи.

Данило Петровић 8/3 – 2.место и пласман на градско такмичење.

Марко Илић 7/1 – 3.место и пласман на градско такмичење.

 

СПОРТ

 

РУКОМЕТ

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Одржано је 23.02.2016. год. у средњој школи у Гроцкој.

Ученице 5. и 6.разреда су освојиле 1.место. Такође, ученице 7. и 8.разреда су освојиле 1.место. Обе екипе су оствариле пласман на градско такмичење.

ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ – ПРВИ НИВО

Одржано је 09.03.2016. год. на Новом Београду у хали „Спортова“.

Ученице 7. и 8.разреда су победом оствариле пласман на следећи ниво градског такмичења.

ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ – ДРУГИ НИВО

Одржано је 10.03.2016. год. у хали „Спортова“ на Новом Београду.

Ученице 7. и 8.разреда су оствариле победу и пласирале се у завршно финале градског такмичења – трећи ниво.

ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ – ТРЕЋИ НИВО – ФИНАЛЕ

Одржано је 16.03.2016. год. у Спортском центру „Шумице“.

Ученице 7. и 8.разреда су освојиле 1.мето и пласирале се на међуокружно такмичење.

МЕЂУОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ

Међуокружно такмичење је одржано 23.03.2016. год. у Руми.

Ученице 7. и 8.разреда наше школе су играле две утакмице и освојиле 2.место на међуокружном такмичењу.

Екипу су чиниле: Анђела Благојевић 8/1, Милица Теофиловић 8/1, Сања Кнежевић 8/2, Јелена Маринковић 8/2, Марија Вагић 8/2, Анђела Пешић 8/2, Николија Апостоловић 7/3, Марина Чамџић 7/3, Таша Ђорић 7/1, Анђелија Петрић 7/2, Сара Бугарчић 6/1 и Тамара Матејић 6/2. Екипу је водила проф. физичког васпитања Александра Бојанић.

 

КОШАРКА

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ – 7. И 8. РАЗРЕД

Такмичење је оджано 14.03.2016. год. у ОШ „Никола Тесла“ у Винчи.

Ученице 7. и 8.разреда су освојиле 3.место.

ОПШТИНСКО  ТАКМИЧЕЊЕ  – 5. И 6. РАЗРЕД

Такмичење је оджано 15.03.2016. год. у ОШ „Никола Тесла“ у Винчи.

Ученици су имали учешће без даљег пласмана.

 

ФУДБАЛ

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Ученице 5. и 6.разреда су освојиле 1.место и пласирале се на градско такмичење.

ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Ученице 5. и 6.разреда су освојиле 5.место.

 

ОРИЈЕНТИРИНГ

Оријентиринг – Београдска школска лига одржан је 02.04.2016. год. на Ушћу. Учествовали су чланови планинарске секције наше школе и обезбедили учешће у финалу.

ОРИЈЕНТИРИНГ – ФИНАЛЕ

Оријентиринг – Београдска школска лига – финале – одржано је 02.04.2016. год. у Топчидерском парку. 

 

АТЛЕТИКА

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Општинско такмичење је одржано 15.04.2016. год. Ученици који су се пласирали на градско такмичење су Хелена Стевановић 5/1 и Ћирило Ђорђевић 5/1.

ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Градско такмичење је одржано 18.04.2016. год. на стадиону „Црвене Звезде“.

Хелена Стевановић  5/1  такмичила се у дисциплини на 300 метара,  а ученик  Ћирило Ђорђевић 5/1 у дисциплини скок у даљ.

 

СТРЕЉАШТВО

ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Одржано је 21.02.2016. год.

Јован Опра 6/2 остварио је запажене резултате.

СТРЕЉАЧКА ПРОЛЕЋНА  ЛИГА 

Одржана је 25.02.2016. год.

Наши ученици су имали успеха на такмичењу и освојили пехар.

СТРЕЉАЧКА ПРОЛЕЋНА ЛИГА ФИНАЛЕ

Финале у стрељаштву одржано је на Новом Београду 07.04.2016. год.

Ученици наше школе освојили су пехар.

 

СВЕТОСАВСКИ ТУРНИР У ШАХУ

Поводом школске славе – Светог Саве, у нашој школи је 19.01.2016. год. организован турнир у шаху.

Ученици од првог до четвртог разреда

1.место: Теофиловић Огњен 3/1

2.место: Митровић Светозар 4/2

3.место: Раденковић Вељко 3/2

Ученици од петог до осмог разреда

1.место: Исидоровић Страхиња 5/3

2.место: Вујић Предраг 5/2

3.место: Вагић Лука 5/2

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ У ШАХУ

Одржано је 19.03.2016. год. у ОШ „Илија Гарашанин“ у Гроцкој.

Новитовић Стефан 6/1 освојио је 5.место. 

 

КОНКУРСИ

 

ЛИКОВНИ

 

ЛИКОВНИ КОНКУРС „ДЕЧЈЕ НЕДЕЉЕ“

Општинско жирирање одржано је у нашој школи 01.10.2015. год.

Ученици наше школе са пласманом  за градско такмичење:    

Категорија од 1. до 4.разреда

Прво место освојио  је Максим Вулета 3/1

Треће место освојио  је Огњен Башић 3/2

Категорија од 5. до 8.разреда

Прво место освојила је Јелена Васић 5/3

Друго место освојио је Данијел Јовановић 5/2

 

СВЕТОСАВСКИ ЛИКОВНО – ЛИТЕРАРНИ КОНКУРС

На ликовно- литерарном конкурсу „Савиним стопама“ који је расписала наша школа поводом Савиног дана прво место освојила је Катарина Маринковић ученица 7/1 одељења.

Друго место освојила је Емилија Крантић ученица 8/1 одељења, а тећепласирана је Дејана Јашић ученица 5/1 одељења.

Похваљују се:

Михаило Старчевић 5/3, Јелена Васић 5/3, Валентина Николић 5/2, Бојана  Радосављевић  6/2, Лени Вулета 6/3, Димитрије Павловић 6/3, Анђелија Вељковић 7/2, Реља Ковачевић 7/2, Никола Бугарчић 7/3.

 

„МАЛИ ПЈЕР“

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Такмичење за најбољу дечју карикатуру “Мали Пјер” у 2016. год. одржано је у нашој школи 04.03.2016. год.

У првој категорији, од 1. до 4.разреда

2.место Милош Крантић 3/2

2.место Лука Вуковић 4/2

2.место Максим Вулета 3/1

3.место Јован Митрић 3/2

3.место Лазар Кнежевић 1/3

У другој категорији, од 5. до 8.разреда

2.место Лазар Аврамовић 8/1

2.место Предраг Вагић 8/1

3.место Тијана Копривица 6/3

3.место Марко Илић 7/1

3.место Анастасија Кангрга Микулић 8/2

ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ

На градском такмичењу Максим Вулета 3/1 је освојио  3.место, а похвале су освојили Лука Вуковић 4/2, Марко Илић 7/1 и Лазар Аврамовић 8/1.

 

ВАСКРШЊЕ ЛИКОВНЕ РАДОСТИ ДЕЦЕ БЕОГРАДА

01.05.2016. год. на Православно богословском факултету Јана Маринковић 1/1 и Милош Крантић 3/2 добили су награде за најлепше осликано јаје, а Јелисавета Јашић 1/1 за најлепши ликовни рад.

 

ЛИТЕРАРНИ

 

ВАСКРШЊИ ЛИТЕРАРНИ КОНКУРС

Ученици Марко Ђорђевић и Катарина Маринковић написали су два најбоља литерарна рада која су читали у оквиру радијске секције наше школе.

 

ЛИКОВНО-ЛИТЕРАРНИ

 

„КРВ ЖИВОТ ЗНАЧИ“

20.05.2016. год. ученику Виктору Демировић 3/4 уручена је награда за ликовни рад на конкурсу „Крв живот значи“.

ГЛУМА

КРАТКЕ ДРАМСКЕ ФОРМЕ

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Одржано је 08.04.2016. год. у свечаној сали наше школе.

Нашу школу представили су чланови драмско-рецитаторске секције од 5. до 8.разреда с представом „Школски дан“, освојили 1.место и пласирали се  на градско такмичење.

Глумачки тим били су ученици 6/2 одељења: Анђелија Арсић, Марија Раденковић, Ивана Маринковић, Тамара Јашић, Тамара Матејић, Јована Теофиловић, Дара Барзин, Ана Вујић, Ања Маринковић, Бојана Радосављевић, Илија Кочовић, Иван Кнежевић, Виктор Ђуровић, Стефан Кузмановић.

ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Такмичење градског нивоа које носи назив „Меморијал Драгослав Симић“ одржано је 22.04.2016. год. у Центру за културу и образовање у Раковици.

Марија Раденковић 6/2 освојила је награду за најбољу женску улогу у представи.

 

ПОЗОРИШНЕ ИГРЕ ДЕЦЕ И МЛАДИХ 2016.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Одржано је у свечаној сали наше школе 27.04.2016. год.

Прво место и пласман на градско такмичење освојили су ученици наше школе с представом „Бајкоград“, а ученица Марија Раденковић 6/2, освојила је две појединачне награде – награду за најбољи сценски покрет и награду за најбољи костим.

ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Градско такмичење у глуми – 31. Фестивал позоришних игара деце и младих Београда, одржано је 12. и 13.05.2015. год. на великој сцени  Центра за културу и образовање у Раковици.

Представа „Бајкоград“. Драмску групу чинили су Лени Вулета, Анђелија Арсић, Дара Барзин, Јована Теофиловић, Андреа Живковић, Алекса и Андрија Симоновић, Слађана Радовановић, Марија Раденковић, Биљана Стевановић, Марија Бурсаћ, Михајло Старчевић и Тијана Копривица.

Марија Раденковић, освојила је награду за најбољу женску улогу.

 

„ШТА ЗНАШ О САОБРАЋАЈУ“

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Такмичење је одржано 16.04.2016. год. у ОШ „Мића Стојковић“ у Умчарима. Екипа наше школе освојила је 2.место.