Пројекат ПОРОДИЧНА КРЕАТИВНА ЕДУКАЦИЈА реализован је у ОШ „Свети Сава“ Врчин уз учешће ученика II/2 одељења, њихових родитеља и наставника од 1.10.2012. до 26.12.2012. год.
Од почетка смо имали јасну визију о далекосежној користи овакве врсте рада. Свест о томе нам је појачала одговорност а имали смо сви воље и ентузијазма да изведемо цео пројекат.  То су по нашем мишљењу неопходни елементи да би се један пројекат са скромним средствима извео до краја. Заједнички стваралачки рад користио нам је свима. Родитељима се пружила прилика да са својом децом размене позитивну креативну енергију и мислимо да је вредело труда.
Сада после завршене реализације можемо без лажне скромности рећи да је било успешно и веома динамично. Занимљиво је да су сви учесници показали велико интересовање и жељу да се овако лепо заједничко искуство понови.