: : моја школа : :
Архиве

Protected by Copyscape

Основна школа „Свети Сава“- Врчин

Српски народ се већ вековима окупља поводом Светог Саве, славећи свог највећег просветитеља исказујући оданост његовом имену, личности и непролазном делу.

Велики српски и православни празник посвећен Светом Сави, прослављен је  у нашој школи, свечано и пригодним манифестацијама и ове године.

 

 

Понедељак

27. јануар 2014.године

 

Ø Литургија

у Храму Светих апостола Петра и Павла у Врчину

 

 Ø Школски час посвећен личности  и делу  Светог Саве

8 – 845 ученици V – VIII разреда

9 – 945 ученици I – IV разреда

  

11 00  – Резање славског колача   и

 

Свечана академија

у свечаној сали  ОШ „Свети Сава“ у Врчину

 

 Ø Изложба ликовних радова

 

 

 

 

Светосавска академија

27. јануар 2014.године

v Хор ОШ „Свети Сава“: „Боже правде“, Д. Јенко

v Реч добродошлице

Добрица Синђелић, директор ОШ „Свети Сава“

v Резање славског колача

v Хор: „Свети Сава“, М. Ђурић

v Прва посланица Коринћанима, глава XIII „Химна љубави“

Јанко Ковачевић 8/1 и Емилија Крантић 6/1

 

v „Пут се за путником  рађа“

-драматизација-

 

Наступ чланова драмско – рецитаторске и секције веронауке ученика I – IV разреда,

хора наше школе у извођењу композиција:

„Тебе појем“, С. С. Мокрањац и „Востани Сербие“,В. Барониан

и етно групе ученица наше школе у извођењу традиционалних народних песама: „Засп’о Јанко“, „Синоћ сјала“ и „У село“.

 

v Додела награда, похвалница и захвалница

 

v Хор: „Химна школе“, М. Ђачић

 

Хор и Етно група ОШ „Свети Сава“

наступају под уметничким руководством проф. музичке културе Миле Ђачић

 

Руководиоци драмско – рецитаторских секција:

проф. српског језика Радмила Станимировић и

проф. разредне наставе Бојана Стевановић;

секција веронауке – Душан Петровић, вероучитељ СПЦ

 

Изложба ликовних радова

руководилац ликовне секције:

проф. ликовне културе Марина Хабазин

 

Школски часопис „Ђачки хоризонти“

Уредник часописа и руководилац новинарске секције:

проф. српског језика Марија Старчевић

 

Химна Школе

Аутори текста:

Огњен Исидоровић, ученик 5/3 разреда и

Илинка Маринковић, секретарица наше школе

Композиција:

Мила Ђачић, проф.музичке културе

 

 

 

Велика нам је част да наша школа носи име „Свети Сава“.

То је име које нас обавезује и даје нам подстрек да сваке године постижемо све боље резултате у наставним и ваннаставним активностима и наравно, на такмичењима.

 

Овом приликом истичемо и похваљујемо све ученике који су  преданим радом са својим наставницима постигли изузетне резултате на такмичењима током прошле  школске 2012/2013. године. То су следећи ученици:         

 1.     Лазар Премовић

( математика – 1.место на општинском и пласман на градско такмичење; физика – 1.место на општинском и 3.место на градском такмичењу; биологија – 1.место на општинском и 3.место на градском такмичењу; техничко и иинформатичко образовање – 1.место на општинском,  4.место на градском такмичењу и  3.место на републичком такмичењу;)

2.    Дуња Милановић

( српски језик – 3. Место на општинском  и пласман на градско такмичење, математика – 2.место на општинском и пласман на градско такмичење; биологија – 1.место на општинском и 3.место на градском такмичењу;)

3.    Јанко Ковачевић

( историја – 2.место на општинском и пласман  на градско такмичење; рецитовање – 1.место на општинском и пласман  на градско такмичење;  глума 1.место на градском такмичењу за најбољу мушку улогу )

4.    Кристина Илић

( енглески језик 1. место на општинском  и пласман на градско такмичење; историја – 1.место на општинском и пласман на градско такмичење;)

5.    Данило Петровић

( математика – 2.место на општинском и пласман  на градско такмичење; и историја – 3.место на општинском и пласман  на градско такмичење;)

6.    Ђорђе Стоиљковић

(математика2.место на општинском и пласман  на градско такмичење;   физика – 3.место на општинском и3.место  на градском такмичењу;)

7.    Кристина Јанковић

( математика – 2.место на општинском и пласман  на градско такмичење; и хемија- 2.место на општинском и пласман  на градско такмичење; )

8.    Мина Љубојевић

(математика – 2.место на општинском и пласман  на градско такмичење;)

9.    Радош Богдановић

( хемија – 2.место на општинском и пласман  на градско такмичење;)

10. Наталија Диклић

( хемија- 2.место на општинском и пласман  на градско такмичење;)

11.  Стефан Кангрга Микулић

(хемија – 2.место на општинском и пласман  на градско такмичење;)

12. Дарко Старчевић

(хемија – 2.место на општинском и пласман  на градско такмичење;)

13. Селена Вагић

( енглески језик – 3. место и пласман на градско такмичење)

14. Михаило Вујић

( биологија – 1.место на општинском и 2.место  на градском такмичењу;)

15. Јана Јашић

( биологија – 1.место на општинском и 2.место  на градском такмичењу;)

16. Магдалена Николић

( биологија – 1.место на општинском и 3.место  на градском такмичењу;)

17. Анастасија Кангрга Микулић

( историја – 2.место на општинском и пласман  на градско такмичење;)

18. Андрија Алавања

( историја – 2.место на општинском и пласман  на градско такмичење; атлетика – 1.место на општинском и 1.место  на градском такмичењу;)

19. Алекса Живковић

( историја – 2.место на општинском и пласман  на градско такмичење;)

20.Лазар Вукас

(историја – 3.место на општинском и пласман  на градско такмичење;)

21. Ивана И. Теофиловић

( ликовна култура – 1.место на општинском и учешће на  градском такмичењу;)

22. Емилија Крантић

( ликовна култура – 1.место на општинском и учешће на  градском такмичењу;)

23.Мирјана Ђорђевић

( музичка култура – 1.место на општинском и 1.место  на градском такмичењу;)

24. Такмичење за најраспеваније одељење – 4/2,  1.место на општинском и пласман  на градско такмичење – у име одељења награду ће примити Теодора Тимотић

  

Поред изузетних резултата на такмичењима из области предмета, ученици наше школе постижу изузетне резултате и на спортским такмичењима.

 

РУКОМЕТ

 

На  такмичењима у прошлој школској години рукометашице наше школе биле су прве на општини, друге  у граду и друге на међуокружном такмичењу.

Ове године  достигле су такмичарски врх у својој категорији

 и постале су првакиње Србије у рукомету,

освојивши прво место на републичком такмичењу

 

  1. Тијана Ристић
  2. Милица Мијатовић
  3. Анђела Матејић
  4. Марија Митрић
  5. Ксенија Петровић
  6. Ања Кузмановић
  7. Марија Ђорић
  8. Јована Матејић
  9. Андреа Мартић
  10. Неда Маринковић
  11. Јана Јашић
  12. Зорана Вагић
  13. Сања Кнежевић 

 

Рукометашице  млађе категорије, ученице 5 и 6.разреда, прошле школске године на градском такмичењу освојиле су прво место и тиме се пласирале на међуокружно такмичење:

  1. Милица Теофиловић
  2. Сања Кнежевић
  3. Марија Вагић
  4. Марија Ђорић
  5. Андреа Мартић
  6. Неда Маринковић
  7.  Невена Маринковић
  8. Зорана Вагић
  9. Јована Матејић
  10. Митровић Тијана
  11. Наташа Теофиловић
  12. Наташа Ђоровић
  13. Тамара Ђоровић

Изузетне резултате постигли смо и на осталим спортским такмичењима:

 

–          Прво место на општини и пласман на градско такмичење у фудбалу освојиле су:

  1. Тијана Ристић
  2. Ања Кузмановић
  3. Ирена Јашић
  4. Марија Митрић
  5. Тамара Ђоровић
  6. Милица Мијатовић
  7. Анђела Матејић
  8. Тамара Јеремић
  9. Ивана и. Теофиловић

 

–          Прво место на општинском  такмичњу у одбојци освојили су:

  1. Михајло Рајић
  2. Срђан Стојановић
  3. Филип Вагић
  4. Лука Вагић
  5. Мираш Масловарић
  6. Предраг Јефтовић
  7. Милан Марковић
  8. Милорад Јашић

 

–          Прво место на општинском и 2.место на градском такмичњеу из атлетике освојили су:

Стефан Маринковић и

Андрија Алавања

 

Ученице које су биле најуспешније у орјентирингу су:

1. Тамара Апостоловић

2. Анђела Стојадинчевић

3. Анђела Драча

4. Ђурђа Васић

 

Из математичког такмичења „Мислиша“ – награђени ученици су:

  1. Страхиња Исидоровић
  2. Стефан Стекић

 

Похваљени ученици су:

  1. Ковачевић Огњен
  2. Крантић Зорица
  3. Узелац Андрија
  4. Теофиловић Ђорђе
  5. Теофиловић Милица
  6. Новитовић Стефан
  7. Станић Богдан
  8. Јашић Даница
  9. Бурсаћ Марија
  10. Ђорић Андрија
  11. Илић Марко
  12. Љубојевић Мина
  13. Петровић Данило
  14. Милановић Дуња
  15. Премовић Лазар

 

Поводом одласка у пензију награђен је Драган Кнежевић, а  за вишегодишњи рад у школи награђују се Мирјана Јашић, Мирјана Терзић и Дара Кељач.

 

          За остварене изузетне резултате у раду у претходној 2012/13.год.  награђују се запослени:

  1. Златана Ђорђевић
  2. Радица Костадиновић
  3. Милена Петровић
  4. Јасмина Крантић
  5. Мила Ђачић
  6. Милан Јерковић
  7. Данијела Николић
  8. Сања Соколов
  9. Горица Милошевић
  10.  Илинка Маринковић
  11. Весна Јашић
  12. Вера Станојевић
  13. Марина Митрић
  14. Зоран Стојадиновић
  15. Сунчица Ђорђевић
  16. Бојана Стевановић
  17. Милица Максимовић
  18. Наташа Бангур
  19. Милош Танић
  20. Јелена Миливојевић
  21. Александра Бојанић
  22. Марија Старчевић

 

Захваљујемо наставницима, ученицима, родитељима и свим људима добре воље који нам помажу у постизању ових сјајних резултата.