Прослава дана школе Свети Сава

Српски народ се већ вековима окупља поводом Светог Саве, славећи свог највећег просветитеља и исказујући оданост његовом имену, личности и непролазном делу. Велики српски и православни празник посвећен Светом Сави, прослављен је  у нашој школи, свечано и пригодним манифестацијама и ове године.

Савини  дани  2013

Среда 23. јануар

• Отварање изложбе ликовних радова

Четвртак 24. јануар

• Квиз  за ученике трећег и четвртог разреда

„Шта знам о Светом Сави“

Петак 25. јануар

• Школски час посвећен личности  и делу  Светог Саве
  • Повезивање активности „Школе без насиља“ са Светосављем кроз легенду „Свети Сава мири браћу“
  • 20 00 Гостовање наших ученика на

Централној Светосавској академији у Сава Центру

Недеља 27. јануар

8 00 Литургија

у Храму Светих апостола Петра и Павла у Врчину

11 00  – Резање славског колача   и

Свечана академија

у просторијама ОШ „Свети Сава“ у Врчину

Велика нам је част да наша школа носи име „Свети Сава“.

То је име које нас обавезује и даје нам подстрек да сваке године постижемо  све боље резултате у наставним и ваннаставним активностима и наравно, на такмичењима. Овом приликом, уз богат културно уметнички програм и брилијантан наступ хора наше школе на Светосавској академији наградили смо најбоље међу нама.

Похваљени су сви ученици који су преданим радом са својим наставницима постигли изузетне резултате на такмичењима током прошле школске 2011/2012. године. Награде, похвалнице и захвалнице уручио је директор нашe школе, Добрица Синђелић.