: : моја школа : :
Архиве

Protected by Copyscape

Ликовна комисија-жири која се састојала од магистара уметности из Београда са богатим искуством у раду са децом и младима, на основу приспелих дечијих радова и у складу са условима ликовног конкурса ,,Моје окружење – моја културна башта”  донела је одлуку о најуспелијим и најистакнутијим дечијим радовима.

Трочлани стручни жири је имао пред собом тежак задатак да од више стотина лепих дечијих радова изабере најуспелије од најуспелијих.

 

Жири је радио у саставу:

– мр Анамарија Вартабедијан (магистар уметности – сликарство),

– мр Ивана Живић (магистар уметности – сликарство),

– мр Александар Пантић (магистар уметности – мозаик и иконографија).

 

Право учешћа на конкурсу имала су деца предшколског узраста, ученици основних школа, као и ученици средње школе са територије општине Гроцка. Учесници су предавали по један рад. Тражене димензије радова због ограничења изложбеног простора биле су до средњег формата. Назначене технике и приступи: цртеж (у оловци, бојице, туш и перо, темпере, гваш), колаж, комбиноване технике итд.

 

НАГРАЂЕНИ и похваљени радови по категоријама:

 

Предшколски узраст, ПУ „Лане“ на територији општине:

1.награда: Нађа Михајловић, 6 година, ПУ Лане – Весељко” Калуђерица, васпитачица Сања Ристић

2.награда: Ања Настић, 6 година, ПУ ,,Лане” Гроцка

3.награда: Лука Јефтенић, ПУ ,,Лане” Калуђерица

Похвалница:

– Анђела Трајковић, ПУ ,,Лане” Винча, васпитачица Мирјана Рамовић

 

Основношколски узраст, 1-4. разреда:

1.награда: Јована Узелац II-6, ОШ ,,Илија Гарашанин” Брестовик, наставница Сања Грујић

2.награда: Милица Чабић III-1, ОШ ,,Алекса Шантић” Калуђерица, наставница Миланка Тосуровић

3.награда: Сара Стојилковић III-2, ОШ ,,Алекса Шантић” Калуђерица, наставница Весна Пејчић

Похвалница:

– Михајло Чуљковић II-7, ОШ ,,Никола Тесла” Винча, наставница Славица Младеновић-Ивановић;

– Леонора Станковић I-3, ОШ ,,Свети Сава” Врчин, наставница Слађана Вагић

 

Основношколски узраст, 5-8. разреда:

1.награда: Емилија Јотић VI-1, ОШ ,,Никола Тесла” Винча, наставница Тања Николић

2.награда: Даница Бећаговић V-2, ОШ ,,Илија Гарашанин” Гроцка, наставник Милан Митровић

3.награда: Јована Шајковић VIII-3, ОШ ,,Илија Гарашанин” Гроцка, наставник Милан Митровић

Похвалница:

– Бора Јевтић VI-2, ОШ ,,Илија Гарашанин” Гроцка, наставник Милан Митровић

– Петар Савковић VI-2, ОШ ,,Илија Гарашанин” Гроцка, наставник Милан Митровић

 

Средњошколски узраст, Средња школа „Гроцка“:

Похвалница:

– Биљана Ненадовић IV-1, СШ „Гроцка“, професор Жарко Бјелица;

– Константинос Пателис Милићевић III-2, СШ „Гроцка“, професор Жарко Бјелица;

– Александра Радосављевић IV-1, СШ „Гроцка“, професор Жарко Бјелица

 

Изложба радова по конкурсу „Моје окружење-моја културна башта“ и додела награда и похвалница одржаће се у петак 8. маја 2015. године од 18 часова у Ранчићевој кући, галеријском простору Центра за културу Гроцка.

 

Поред награђених и похваљених, биће изложени и многи други дечији радови, јер је одзив на конкурс као и квалитет радова био изузетан.