КАДА ЈЕ ЗНАЊЕ РЕЗУЛТАТ СИМБИОЗЕ МАШТЕ И ВОЉЕ

Добар наставни процес захтева активно учешће како наставника тако и ученика. Наставница физике Златана Ђорђевић, наставница биологије Јелена Вукчевић, наставница хемије Милица Максимовић и наставница роботике Ивана Михајловић са ученицима седмог и осмог разреда су пронашле конкретне и ефикасне начине да децу нижих разреда(други, трећи и четври) покрену, заинтересују и активирају. На заједничком часу одржаном у свечаној сали школе показале су и доказале да им је искрена жеља да деца мисле, да више разумеју, а мање памте. Кроз демонстративне огледе, уз игру асоцијације, приказ модела и макета изазвале су осмехе на лице, еуфорично јављање и инересовање за учешће код ученика. Мотивација за учење се постиже повезивањем садржаја из свакодневог живота кроз експериментални и практични рад.

Обострано задовољство се види на фотографијама, а закључак је да се искрена жеља увек препозна и оствари.