Радно време школске библиотеке

Драги ученици, поштовани родитељи, будући прваци,

Oбавештавамо вас да ће школска библиотека радити сваког радног дана до 28. јуна 2023. године од 9.00 до 14.00 часова.

Небројено је доказа колико је читање важно. Читање је један од најбољих начина како да квалитетно проведете време, читајући самостално или разговарајући о прочитаном. Време проведено у оваквим активностима може у великој мери да утиче на развој детета али и однос родитељ-дете.

Познато је да самостално читање, односно драгоцено заједничко време проведено док некоме читамо, или док с нашим дететом разговарамо о прочитаном поспешује међусобне односе, развија емоционалну интелигенцију и интелигенцију уопште.

Дечији млади умови се хране кроз читање.

Читањем развијамо разумевање себе и других, прилагођавање, оптимизам и емпатију, учимо о моралним вредностима, мерилима, адекватном и прихватљивом понашању и развијамо машту.

„Логика ће вас одвести од тачке А до тачке Б. Машта ће вас одвести било где!“

Алберт Ајнштајн

ДОБРО  ДОШЛИ!