саобраћајци саобраћајци

САОБРАЋАЈНИ ПОЛИГОН

У петак, 25.05.2018.год. у сарадњи наше школе и „Асоцијације за безбедност у саобраћају’’, реализован је пројекат „Мобилни-едукативни саобраћајни полигон за ђаке“. Полигон је реализовало удружење Саобраћајни активизам у сарадњи са нашом општином Гроцком.

Едукација ученика је обухватала предавање, разговор предавача и деце на тему „Безбедност у саобраћају и активно учествовање ђака на полигону“,  стављање деце у улогу пешака и возача како би савладали основна правила учествовања у саобраћају. У пројекту су учествовали сви ученици од 1. до 4.разреда наше школе. Практично су били укључени као пешаци пазећи на светлосне знаке семафора, а где није било семафора морали су да воде рачуна о пристижућим возилима којима су управљали њихови другари, који су такође морали да пазе на саобраћајне знаке, прописе и пешаке.