ДЕЧИЈА НЕДЕЉА – „ВЕЛИКО СРЦЕ ДЕЦЕ СРБИЈЕ“

У оквиру програма Дечије недеље реализован је музички дан у сарадњи ОШ „Свети Сава“ и   ПУ „Лане“ из Врчина.

Деца предшколског узраста, као и млађих вртићких група имала су прилику да се упознају са различитим музичким инструментима, пробају да свирају на инструментима Орфовог инструментаријума, слушају различите мелодије из дечијег опуса и науче нешто више о језику музике. Музичку радионицу припремила је наставница музичке културе Мила Ђачић, заједно са ученицом Драганом Анђелковић из 6-3 разреда.

Да подсетимо, да је Дечија недеља посвећена унапређивању подстицајног, здравог и безбедног окружења у којем деца могу развијати све своје потенцијеле. Ова манифестација се традиционално одржава сваког октобра и представља најзначајнији национални догађај посвећен деци.

Циљеви дечије недеље су:

• скретање пажње јавности на права и потребе деце
  • промоција активног учешћа деце у доношењу одлука које се њих тичу
  • скретање пажње деци на њихова права и одговорности
  • посебно скретање пажње на важност дружења, неговања бриге, подршке и љубави не само за своје најмилије, него за сваког човека и живо биће

Наставница музичке културе

Мила Ђачић