Такмичење „Шта знаш о саобраћају“

Основна школа “Свети Сава” у Врчину ове је године била домаћин Општинског такмичења основаца “Шта знаш о саобраћају”, које је одржано 19.04.2024.године, на ком су ученици основних школа са општине Гроцке демонстрирали вештине у практичном делу вожње бицикла на полигону, а у теоретском делу у полагању тестова из области безбедности саобраћаја. Учешће на овом такмичењу с дугом традицијом  узело је три основне школе:

“Свети Сава“ из Врчина, “Алекса Шантић“ и “Милоје Васић“ из Калуђерице.

Иако су победници сви који су у такмичењу учествовали, јер су тиме стекли додатно знање и вештине за што безбедније учешће у саобраћају, они који су се највише истакли су и посебно награђени, а најбољи међу њима су и стекли право да представљају општину Гроцку на окружном такмичењу.

У категорији “Б” највише знања и умећа су показали:

Девојчице:

1.место Анђелија Спасић (ОШ“Алекса Шантић“) – право на градско

2.место  Елена Лукић (ОШ“Милоје Васић“) – право на градско

3.место Тиха Амиџић (ОШ“Алекса Шантић“)

Дечаци:

1.место Михајло Миладиновић (ОШ“Алекса Шантић“) – право на градско

2.место Вељко Ђурковић (ОШ“Алекса Шантић“) – право на градско

3.место Виктор Мијаиловић (ОШ“Милоје Васић“)

Победници такмичења у категорији ”Ц” су:

Девојчице:

1.место Јована Игњатовић (ОШ“Алекса Шантић“) – право на градско

2.место Сара Дичић (ОШ“Алекса Шантић“) – право на градско

3.место Анамарија Матејић (ОШ“Свети Сава“)

Дечаци:

1.место Андреј Пешић (ОШ“Свети Сава“) и Алекса Костић (ОШ“Алекса Шантић“) – право на градско

2.место Лука Јевтић (ОШ“Алекса Шантић“)

3.место Павле Маринковић (ОШ“Свети Сава“)

Као екипа прво место освојила је ОШ“Алекса Шантић“, друго место је заузела ОШ“Свети Сава“ и треће место ОШ“Милоје Васић“.

Да такмичење прође у најбољем реду несебично су се потрудиле наставнице технике и технологије Маја Маринковић (ОШ“Свети Сава“), Бранка Миладиновић (ОШ“Алекса Шантић“), и Ана Најданов (ОШ“Милоје Васић“).