Такмичење у куцању јајима I/3

Ускрс је један од најважнијих хришћанских празника, који слави васкрсење Исуса Христа из мртвих. Овај празник је препун радости и обичаја који се преносе са генерације на генерацију. Међу најпознатијим ускршњим обичајима је бојење и украшавање јаја, као и њихово симболично куцање, што представља победу живота над смрћу. У нашој школи, ученици 1/3 одељења организовали су традиционално такмичење у куцању јајима. Ово такмичење је изазвало велико узбуђење и радост међу ученицима, који су са великим ентузијазмом учествовали у овој забавној активности. После неколико кругова куцања јајима, најјаче и најиздржљивије јаје припало је Вујић Павлу. Његово јаје је остало несломљено до самог краја такмичења, чиме је Павле заслужено освојио титулу победника. Ученици су му честитали и сви су се сагласили да је такмичење било изузетно забавно и узбудљиво. Одељењско такмичење у куцању јајима било је велики успех и додало је посебан шарм ускршњем слављу. Поред такмичарског духа, ово је била прилика за ученике да се друже и заједно обележе овај важан празник. Честитке Вујић Павлу на победи и свим ученицима на учешћу у овој лепој традицији.

Одељењски старешина I/3

Ана Синђелић