Посета Сајму књига

Ученици Основне школе „Свети Сава“ из Врчина на овогодишњем Сајму књига

Овогодишњи Сајам књига одвија се под слоганом „Простори слободе“.

Слоганом се наглашава да су књига и књижевност својеврсно подручје слободе, подручје маште, које не познаје границе и ограничења.

Такође, слоган подразумева и моћ књиге да мења друштвену стварност, да се бори против сваке врсте неслободе.

Међу многобројним посетиоцима, поштоваоцима књиге, читања и учења били су и ученици Основне школе „Свети Сава“ из Врчина.

Купили смо прегршт књига, свако према свом интересовању и могућностима, упознали смо Добрицу Ерића на промоцији нове књиге „Бајка о цару пчелару“,  присуствовали смо и активно учествовали на трибини након  пројекције аустралијског едукативног филма „Tagged“ о сајбер насиљу, писали и цртали по „паметним таблама“, …

Са мноштвом каталога, промотивног материјала, поклона и купљених књига, уморни, а задовољни вратили смо се у Врчин редовном линијом „Ласте“ заједно са нашим суграђанима.