УЧЕНИЦИ НАШЕ ШКОЛЕ НА 56. МЕЂУНАРОДНОМ СУСРЕТУ ДЕЦЕ ЕВРОПЕ „РАДОСТ ЕВРОПЕ“
Наша школа традиционално, дуги низ година, учествује у манифестацији „Радост Европе“, чији је оснивач и покровитељ Градска управа града Београда, а извршни продуцент Дечји културни центар Београд. Манифестација „Радост Европе” носилац је ЕФФЕ етикете квалитета, додељене од стране Европске комисије. Настала је 1968. године после наступа Хора шведских дечака у Београду. Сваке године од тада, фестивал окупља децу Европе, која кроз песму и игру представљају културу и обичаје своје земаље.
Међународни сусрет деце Европе – Радост Европе, 56. по реду, организује се од 1. до 6. октобра 2025. године. Нама у госте долази петнаест ученица чланица плесне групе „Jунона“ из града Запорожја у Украјини. Плесно позориште „Јунона“ основано је пре 35 година. Активно промовише украјинску културу и традицију негујући уметничке таленте код деце. Деца ће бити смештена у породице деце домаћина.
Захваљујемо родитељима који у своје домове примају и угошћују децу из свих крајева Европе и заједно са нама доприносе да ова манифестација постане понос нашег места.
