Једнодневна екскурзија и 4. разред 03.06.2015. год.

Школским планом и програмом предвиђена је једнодневна екскурзија за ученике 3. и 4. разреда.

Путни правац:

Врчин – манастир Лелић – Бранковина – Ваљево – Врчин

Полазак у 08.00 часова, повратак око 20.00 часова. На екскурзију је кренуло 77 ученика и 6 наставника. Екскурзија је успешно реализована.

Из Врчина смо кренули до манастира Лелић који је задужбина Владике Николаја Велимировића и његовог оца. Након обиласка, провели смо време у пријатном амбијенту порте.

Наставили смо пут до Бранковине. У Бранковини смо посетили истоимени комплекс знаменитих људи краја: стару школу – школа Алексе Ненадовића, нову школу – Десанкину школу. Обишли смо гроб наше легендарне песникиње Десанке Максимовић и цркву из доба Ненадовића.

Наставили смо пут ка Ваљеву. У Ваљеву смо имали веома укусан ручак у ресторану „Платан“. Након ручка обишли смо центар града, споменике војводи Мишићу и споменик проти Матији Ненадовићу. Слободно време ученици су провели у градском парку.

Око 18.00 часова смо кренули ка Врчину, са успутном паузом стигли смо испред школе око 20.00 часова.

Садржаји, циљеви и задаци екскурзије у потпуности су остварени.