Читајмо сви заједно!

У нашој школи сваки месец је месец књиге и писане речи. Ученици 2/1 одељења заједно са школском библиотекарком Снежаном Теофиловић и својом учитељицом провели су диван школски час у школској библиотеци.Заједничким ангажовањем, а још боље, личним примером, учимо нашу децу колико је важно и колико среће, задовољства и емпатије пружа читање књига. Чак и само време проведено у библиотеци обогаћује наш дух. Данас смо се сви осећали пријатно у нашој школској библиотеци. У интерактивном дружењу са другацима, наша библиотекарка их је упутила у правилно коришћење и начин изнајмљивања књига из библиотеке, као и о томе зашто је важно да читамо књиге.

Развијање љубави према књизи почиње у најранијем детињству, а читалачке навике негујемо од првог дана школског живота. Богатсво језика и писмености јача код ученика самопоуздање и изражавање.Трудимо се да у нашој школи промовишемо књижевно стваралаштво и образовање.Поздрављамо важност књиге, али и наше ђаке и наставнике, који из дана у дан, заједно  представљају деци достигнућа у образовању, уметности и науци.

Љиљана Кнежевић