У Основној школи „Свети Сава“ у Врчину одиграна  монодрама „Чујте Срби!“ по тексту Арчибалда Рајса,  а у извођењу Љубивоја Тадића првака драме Народног позоришта у Београду, у среду, 10. децембра 2014. године

Основна школа „Свети Сава“ у Врчину имала је велику част и  задовољство да угости глумца Љубивоја Тадића, првака драме Народног позоришта у Београду,  који је извео монодраму „Чујте Срби“,  по истоименом тексту Арчибалда Рајса. Монодрама је одиграна у среду, 10. децембра 2014. године.

Наша школа је увек била и остала центар свих збивања у селу. Школа је покретач културно образовних  активности  и  активно учествује  манифестацијама везаним за место и околину. Овим гостовањем  проширују се  интересовања и видици, а култура се негује и подиже на виши ниво.

Жеља нам је да ова представа буде прва у низу оваквих и сличних манифестација.