Дан школе – 19. мај 2020. године

Поштовани пријатељи, сарадници,  колеге, колеге пензионери, најдражи ученици, желим да Вас поздравим у име колектива ОШ „Свети Сава“ у Врчину, и у своје име.

За све нас 19. мај је посебан дан – Дан школе. Данас  овај   дан обележавамо на другачији начин, славимо  у време велике светске пандемије.

Пролеће  је кренуло као и свако до ове године. Међутим пандемија Корона нас је одвојила од школских клупа. Средином марта, тачније од 16. марта 2020. године уведено је Ванредно стање које је трајало је све до 6. маја 2020. године.

Тужна је школа без ученика, без наставника, без запослених.

Протеклих два месеца недостајала је Ваша граја драги моји ђаци, недостајали сте ви. Ипак сви смо били на великом задатку. Мислим да смо успели. Захваљујући учењу  на даљину, захваљујући Viber платформи, захваљујући  Google  платформи, а понајвише  Microsoft Teams платформи, путем видео конференција желели смо да наши ученици не осете усамљеност, ни удаљеност од нас, и надам се да смо у томе успели. Зато свима хвала!

Сигурно вам у будућности неће недостајати знања.

Нека се оваква година никада не понови.

Драге моје колеге, показали смо да смо савремена институција, показали смо да смо упориште васпитавања и образовања.  У школи негујемо здраве односе кроз тимски рад и дружење. Трудимо се да наша школа буде расадник знања. Зато је наша школа у служби сваког ученика и у функцији знања.

Својим  трудом и залагањем сви,  и ученици, и родитељи,  и запослени доприносе угледу школе.

Ова школска година  је  за нашу школу,  била веома посебна. На почетку школске године имали смо Екстерно вредновање школе. Успели смо . Успели смо као колектив да добијемо високу, највишу оцену 4 (четири). То је највиша оцена у вредновању рада школе.

Овом приликом желим посебно да поздравим све наше ученике, а посебно наше осмаке, да им пожелим успешно полагање завршног испита, и упис у жељене школе.

Такође желим да поздравим и будуће прваке и њихове родитеље и пожелим успешан полазак у први разред.

Нека на нас на овом путу, путу успеха прати  Свети Сава!!!

Још  једном, честитам свима Дан школе!!!

У Врчину,                                                                                                                                                                                                                                                                      Директор школе

19.05.2020. године                                                                                                                                                                                                                                                   Добрица Синђелић