Ове године Дечја недеља посебну пажњу посветила је доприносу  стварања бољих услова за остваривање права детета на оптималан развој, под слоганом

„Ја сам дете имам план: Толеранција и љубав за сваки дан“.

У оквиру Дечје недеље, и не само у оквиру ње,  упо­зна­јемо уче­нике са њихо­вим пра­вима, одго­вор­но­стима и оба­ве­зама. Кроз интер­ак­тивно учење, тру­димо се да при­бли­жимо уче­нике једне дру­гима, да их учи­нимо бољим, хуманијим, спретнијим, како би школа била доступна свима.

Ликовно-литерарни конкурс „ Ја сам дете имам план: Толеранција и љубав за сваки дан“.

Са жељом да допринесу остваривању основне идеје програма Дечје недеље, у 2024. године Пријатељи деце Градске општине Гроцка, поводом Светског дана детета организовали су ликовно – литерарни конкурс на тему „ Ја сам дете имам план: Толеранција и љубав за сваки дан“.
И на овом ликовном конкурсу, поред осталих учествовали су и чланови ликовне секције.

Руководилац ликовне секције,

Радица Костадиновић