У сарадњи домаћина  ДЕМУС-а ОШ  “Свети Сава“ из Врчина, Пријатеља деце општине Гроцка  и  Основне музичке школе из Гроцке,  у суботу 02.02.2013. године, одржана је  прва етапа Дечијих музичких свечаности.Првопласирани учесници узели су  учешће на  ГРАДСКОМ ТАКМИЧЕЊУ. Жири у саставу Соња Мутић, дипломирани композитор, Бранка Ивковић Петронић ,  магистар уметности и Александар Радовановић, дипл.музички педагог , донео  је следеће одлуке:

• У категорији „НАЈРАСПЕВАНИЈЕ ОДЕЉЕЊЕ“ , III2  ОШ „Свети Сава“ из Врчина, проглашено је  за најраспеваније одељење  општине Гроцка  освојивши ПРВО место. Ученици су отпевали две песме: „Нек свуд љубав сја“-дечију песму из Белгије и „Жубор вода жуборила“-изворну народну песму.

Професор разредне наставе је  Радица Костадиновић

• У  категорији   народна песма ( страна)   ПРВО МЕСТО је освојила Теодора Јовановић  8/3   из ОШ „ Алекса Шантић“  Калуђерица,  песмом „Дањова мама“.  Професор музичке културе  је Весна Марковић.

ДРУГО МЕСТО је припало Ивани  Д. Теофиловић,  8/1 из  ОШ „Свети Сава“   Врчин, која је извела песму „Зајди,зајди“.

• У категорији  , народна песма (домаћа) „Жубор  вода  жуборила“, ПРВО МЕСТО је освојила Мирјана Ђорђевић  5/1 из   ОШ „Свети Сава“   Врчин. Професор музичке културе је  Мила Ђачић.

• У  категорији уметничка песма свих епоха(страна)

„Ролинг ин  д  дип“  ( „Rolling in  the deep“) од Адел, ПРВО МЕСТО је           освојила Јелена Василев  8/1  из ОШ „ Милоје Васић“ Калуђерица. Професор музичке културе је Огњен Марковић.

Победницима честитамо и позивамо вас још једном  на заједничко дружење крајем марта  када се одржава ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ  У СЛЕДЕЋИМ КАТЕГОРИЈАМА :

• ГРУПЕ ПЕВАЧА,
  • МАЛИ ИНСТРУМЕНТАЛНИ САСТАВИ  И ОРКЕСТРИ