Едукативно-забавни дан ученика од првог до четвртог разреда – путујућа учионица

Годишњим планом рада  Основне школе „ Свети Сава“ у Врчину за школску 2025/26.год. предвиђени су разноврсни едукативни садржаји које ученици могу да реализују ван учионице-посете позоришту, биоскопу, излети, екскурзије, полудневни излети, посете музеју, зоо врту, заштићеном природном станишту и многе друге. 

Ученици од првог до четвртог разреда реализовали су едукативно-забавни дан, полудневни обилазак знаменитости и занимљивости Београда – ПАЛАТА НАУКЕ -ЦРКВА СВЕТОГ МАРКА – ТАШМАЈДАНСКИ ПАРК, 20.04.2026.године, у организацији „Беоарс БМ“ из Београда.

Путујућа учионица пружа могућност обилазака знаменитости и занимљивости Београда. Ученици су  заједно са својим учитељима реализовали образовне, забавне , васпитне и спортске садржаје у облику полудневног излета.

Садржаји Палате науке осмишљени су тако да буду интересантни различитим узрастима, развијајући радозналост и критичко мишљење код ученика. Кроз сталну поставку, гостујуће изложбе, планетаријум и Show Lab, деца су била у прилици доживе и виде најсавременије технологије на делу.

Излет се даље наставио до цркве Св. Марка, која се налази у предивном окружењу Ташмајданског парка. Ученици су се у цркви лепо и културно понашали.

Након обилазака уследило је слободно време са спортским аниматорима и рекреаторима – такмичења, полигони, штафете, игре спретности, развијање моторичких способности..

Повратак ученика био је око 14 часова. Сви смо се вратили пуни позитивних утисака, јер смо данас на едукативно – забаван начин сазнали много, уживали и научили доста, дружили се, играли се у парку, и видео игрице заменили разноврсним спортским играма. 

Свима нама ова путујућа учионица била је још један изазов који је испунио сва наша очекивања. Хвала свим колегама на лепом  заједничком дружењу и на сарадњи. Хвала Директору на целокупној организацији полудневног излета. За време трајања излета био је у контакту са наставницима. Безбедност ученика ниједног тренутка није била угрожена. Сви ученици су својим пристојним понашањем и овог пута представили своју школу на леп и културан начин. 

Трудићемо се да  и у наредном периоду организујемо још неки интегрисани  дан и наставу остваримо користећи амбијентално учење.

 

У Врчину, 20.04.2026.год.                             Љиљана Кнежевић, наставник разредне наставе

Skip to content