Чуда су свуда!!

Традиционално, као и протеклих година, и ове године ученици ОШ „Свети Сава“ прошетали су се Фестивалом науке у потрази за највећим чудом. У 13:30h смо ушли у свет чуда и потрага је почела. Питали смо се да ли је највеће чудо у електротехници, геологији, физици, фармацији, стоматологији, хемији, биологији, математици, географији, медицини, ветерини, археологији, архитектури, форензици…био је ово тежак задатак. Погледавши помно сваки штанд, уживајући у чарима науке, сурфујући кроз знања која нам наука пружа, закључили смо да ипак, како и сам наслов каже, чуда су свуда, у науци, животу и природи. Уживали смо!

Посебно задовољство нам је био штанд „Мравополис“ где је један од излагача био ученик ОШ „Свети Сава“ Михаило Вујић. Можемо само да се похвалимо његовом изузетном пожртвованошћу да нам живот мрава дочара на један узбудљив и спектакуларан начин. Овде смо сазнали да зомби ипак постоје, и то међу мравима.