ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ У ГЛУМИ – КРАТКЕ ДРАМСКЕ ФОРМЕ

Градско такмичење у глуми у организацији Пријатеља деце Београда одржано је 24.4.2014. год. у Центру за културу и образовање у Раковици. Учествовали смо на 14. Фестивалу кратких драмских форми деце и младих Београда – Меморијал  „Драгослав Симић“. Наступали смо с представом „Нушић лично …“, у припреми и извођењу драмске радионице наше школе, и трајању до 15 мин. Представу је режирала глумица Тијана Јанковић по мотивима текста Бранислава Нушића. Драмски педагози били су Тијана Јанковић и Бојана Стевановић – координатор драмске радионице. За костимографију били су задужени чланови радионице. Верно, као што је то и Нушић радио, представљене су неке од мана друштва: лакомисленост, лаковерност, поводљивост, …, али наравно, наступом наших ученика представа добија нову димензију и има поучни ефекат – препознати те мане и одупрети им се.  Ученици су се одлично провели на наступу, позитивна трема дала је подстрек, а шестогодишње глумачко искуство и учешћа на манифестацијама и такмичењима допринели су да с лакоћом глуме, и дочарају ликове у правом светлу. Глумачки тим чинили су: Ковачевић Јанко, Коњик Анђела, Маринковић Тамара и Матеја Нешић.