Градско такмичење у глуми – Велике драмске форме

Након добре угрејаности на малим драмским формама у трајању до 15 минута, полазници драмске радионице наше школе учествовали су на 28. Фестивалу позоришних игара деце и младих Београда (градско такмичење – Велике драмске форме – трајање око 45 минута). Наспут је одржан 22.05.2013. год. у позоришту  „Пан Театар“ у Београду. Представа је имала назив  „Врчлевизија“  и на карикирајући и хиперболишући начин представила је неке од мана нашег друштва. Креативност чланова радионице дошла је у припреми ове представе до изражаја више него у било којој досадашњој представи, јер су, осим свог глумачког доприноса, потпуно сами осмислили представу. Били су аутори текста, сценарија, сценографије и костима. Наравно, трема је остављена у свлачионици па су наши драги глумци на сцени блистали и чинили тим за победу: Хабазин Анђела, Бурсаћ Марија, Теофиловић Милица, Вагић Зорана, Гачић Иван, Живановић Марија, Јашић Ирена, Ковачевић Јанко, Коњик Анђела, Маринковић Тамара, Милановић Дуња, Матеја Нешић и Фишер Стефан. Превоз ученика био је организован а ученике су повеле учитељица Гордана Апостоловић и библиотекарка Снежана Теофиловић. Аплаузи публике нису изостали, као ни заслужене награде. Освојили смо 3. место, а Јанко Ковачевић је освојио награду за улогу Политичара.