У уторак, 4. јуна 2019. године, у 18 часова, одржаће се хуманитарно вече у свечаној сали Основне школе „Свети Сава“. Сав прикупљен новац у оквиру хуманитарне организације биће дониран породици Крантић из Врчина чија је кућа изгорела у пожару.

Програм:

– „Плава гробница“ Милутина Бојића у извођењу Светозара Митровића, ученика 7/3 одељења (друго место на општинском такмичењу у рецитовању)

– „Татјанино писмо Оњегину“, одломак из романа у стиху „Евгеније Оњегин“ Александра Сергејевича Пушкина (стихове говори Маша Вукас 8/3, балетска тачка – Наталија Ивковић 8/3, клавирска пратња – проф. музичке културе Ива Ивовић)

– „Сумњиво лице“, одломци из истоимене драме Бранислава Нушића (у представи играју чланови драмске секције)

У реализацији програма учествују: директор школе Добрица Синђелић, проф. музичке културе Ива Ивовић, проф. српског језика и књижевности Слађана Вагић, чланови драмске секције

Ученици школе вас позивају да заједно заиграмо за осмех једне породице.

Буди хуман, мисли на сутра!