Јавни час глуме

Јавни час глуме полазника драмске радионице одржан је у понедељак 13. фебруара 2023.године на позоришној сцени „Пан театра“ у Београду. Ученици наше школе који „уче глуму“ од  драмског педагога – глумице Тијане Јанковић, у првом делу јавног часа приказали су звучну вежбу у којој су звуком опонашали један кишни дан, затим брзалицу уз покрет кроз коју су показали јако добро владање и координацијом и дикцијом у исто време.
Појединачно су представили умеће говорења веома тешке брзалице, а групно су урадили Ханибалов говор. У питању је војнички говор, који се као дикцијска вежба ради чак и на факултету.
Елементе за „Новогодишњи шоу“ су сами својом маштом смишљали и у оквиру истог су радили разне емисије, рекламе, новогодишње вести, и представили на јединствен и необичан начин своје таленте.
Маштовити,гласни и јасни владали су сценом и уживали на њој, као и ми у публици са њима.
Подсећамо вас да драмска радионица у нашој школи постоји већ 15 година, а успешно је све време води глумица Тијана Јанковић, координатор за нашу школу је учитељица Бојана Теофиловић.