Ликовно- литерарни- фото- конкурс

МОСТ РАЗУМЕВАЊА- МЕЂУГЕНЕРАЦИЈСКА СОЛИДАРНОСТ“

Поводом обележавања 1. октобра – Међународног дана старијих особа, Повереник за заштиту равноправности, у сарадњи са Министарством просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије, расписао је конкурс за ученике 6, 7. и 8. разреда основих школа у Републици Србији. Циљ је да децу, младе грађане и грађанке наше државе, сензибилишемо и припремимо за изградњу праведног и толерантног друштва у коме сви имају право на достојанствен живот, без обзира на године. Ученици наше школе учествовали су на конкурсу фотографије и ликовних радова и својим ставом и изразом потрудили се да допринесу борби против дискриминације старијих у нашем друштву.

Ликовни радови

• Алексеј Гајачки 6/2

• Биљана Стевановић 6/2

• Ђорђе Димитријевић 6/1

Фотографије:

• Алексеј Гајачки 6/2

• Филип Трајковић 6/1

Литерарн рад:

• Наталија Ивковић 8/3

Резултати конкурса ће бити објављени 25. септембра 2018. године на интернет презентацији повереника www.ravnopravnost.gov.rs .

Срећно!

Реализација Конкурса: