Наградни излет за најуредније одељењске заједнице

12.6.2013. год. ученици 3/2 и 7/3 одељења путовали су, у организацији наше школе, на наградни излет као ученици најуреднијих одељењских заједница. Одлуку о најуреднијим учионицама током целе школске године донеле су чланице техничког особља – наше драге теткице, које брину о нашим учионицама, а што је још важније, брину  о ученицима (понекад им повере и по коју љубавну тајну, …). Овим поступком настојимо да, поред редовних развијања хигијенских навика, додатно мотивишемо ученике да чувају своју радну средину.

На наградном излету, ученци су обишли Храм Светог Саве. Затим, Народну библиотеку где су имали прилике да виде и чују о писању наших првих књига на пергаменту, Јеванђеља, прву штампану књигу, начин слагања слова, итд. У Музеју Николе Тесле присуствовали су демонстрацији енергије електромагнетног поља, гледали су и филм о животу и делу Николе Тесле. Природњачки музеј био је јединствена прилика да ученици уживају у изложби животиња које лове ноћу, да се упознају са животом сова, итд. На крају излета ученици су уживали у погледу са Авалског торња.