НАЈАВА ЗА ДЕЧЈУ НЕДЕЉУ У НАШОЈ ШКОЛИ

ПРОГРАМ АКТИВНОСТИ ОБЕЛЕЖАВАЊА ДЕЧЈЕ НЕДЕЉЕ

У ОШ  „СВЕТИ САВА“  У ВРЧИНУ

Ове године Дечја недеља посебну пажњу посвећује доприносу стварања позитивне климе за рађање и пружање подршке развоју модела одговорног родитељства. Стога Програм активности обележавања Дечје недеље у 2013. год. одвијаће се под мотом:

Слушајте мама и тата,

Желим сестру ил’ брата!

07.10.2013. до 11.10.2013. год.

СУБОТА,  05.10.2013. год.

› Свечани концерт 44. Међународног сусрета деце Европе „Радост Европе“- „Рокенрол“, у великој сали центра „Сава“.

ПОНЕДЕЉАК,  07.10.2013. год.

› Најава Дечје недеље и упознавање са Програмом активности. Буквар дечјих права. Конвенција УН о правима детета.

УТОРАК,  08.10.2013. год.

› Ликовна и драмско-рецитаторска секција у сарадњи са ученицима (1 ученик из одељења) и њиховим родитељима  организују – Породичну креативну радионицу „ Желимо сестру или брата!“.

Реализатори: руководиоци ликовне и драмско- рецитаторске секције и ученици од 1. до 4. разреда.

› „Чаробни свет науке“ за ученике 3. и 4. разреда (10 огледа)

Реализатори: наставници хемије и физике и ученици 3. и 4. разреда.

› Представљање ОШ  „Свети Сава“ Врчин у центру  „Сава“  у Београду – ликовно стваралаштво, радови са креативне радионице  „Вредне руке могу све“  реализоване у нашој школи, мултимедијална презентација школе.

Реализатори: учитељи и ученици од 1. до 4. разреда.

› Наступ групе певача наше школе у центру  „Сава“  у Београду, као гости Пријатеља деце Новог Београда.

Реализатори: проф. музичке културе и ученици од 5. до 8. разреда.

СРЕДА, 09.10.2013. год.

› Друг – другу (сакупљање школског прибора, књига и  играчака које ће бити уручене другарима у оквиру одељења).

Реализатори: учитељи и ученици од 1. до 4. разреда.

› Представа за ученике  1. и 2. разреда “На путу до школе“ (Дом културе у Врчину)

Реализатори: учитељи и ученици 1. и 2. разреда.

ЧЕТВРТАК,  10.10.2013. год.

› Пријем првака у Дечји савез уз пригодну  приредбу и поделу пакетића.

Реализатори: учитељи и ученици 1. разреда и драмско-рецитаторска секција из Доње Мале (подручна школа).

ПЕТАК,  11.10.2013. год.

› Јесењи  крос  хуманитарног  карактера – ТРКА  „ЗА СРЕЋНИЈЕ ДЕТИЊСТВО“.

Реализатори: Црвени крст Гроцка, учитељи и ученици од 1. до 4. разреда.

› Наступ групе певача наше школе на Калемегдану у Београду, у ревијалном, завршном делу Дечје недеље.

Реализатори: Пријатељи деце Гроцка, проф. музичке културе и ученици од 5. до 8. разреда.

Дечија недеља 2013. Дечија недеља 2013. Дечија недеља 2013.