Школска 2018/2019. година

ТАКМИЧЕЊА У ШК. 2018/19. ГОД.

 

НАСТАВНА ТАКМИЧЕЊА

 

СРПСКИ ЈЕЗИК

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ У РЕЦИТОВАЊУ

Одржано је 20.03.2019.год. у нашој школи.

Светозар Митровић 7/3 – 2.место, песма „Плава гробница“, Милутин Бојић.

 

НЕМАЧКИ ЈЕЗИК

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Такмичење је одржано у ОШ „Иво Лола Рибар“ у Бегаљици.

Хелена Стошић 8/1 – 3.место и пласман на градско такмичење

 

МАТЕМАТИКА 

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ

Општинско такмичење из математике одржано је 02.03.2019.год. у ОШ „Мића Стојковић“, Умчари

Данило Лазаревић 4/3 – 3.место и пласман на градско такмичење

Петровић Илија  3/3 – 2.место

Јовановић Павле 3/2 – 3.место

Тамара Теофиловић 5/1 – 3.место

Зорица Крантић 8/1 – 3.место

МАТЕМАТИЧКО  ТАКМИЧЕЊЕ  ,,МИСЛИША  2019.”

Математичко такмичење ,,Мислиша 2019.” одржано је 14.03.2019.год. у просторијама наше школе. Клуб младих математичара ,,Aрхимедес” већ четрнаести пут у Србији организује математичко такмичење ,,Мислиша”, а у нашој школи организује се већ дванаести пут.

  1. Ивковић Лука 1/1 – трећа награда
  2. Спасов Димитрије 1/1 – трећа награда
  3. Анђелковић Алекса 1/1 – трећа награда

Ученици који су похваљени на такмичењу ,,Мислиша 2019.” су:

Аџић Филип 1/1

Јовановић Павле 3/2 

Мишковић Анђелија  3/2 

Петровић Илија 3/3

Цветановић Виктор 3/3

Величковић Алекса 4/1

Пешић Анастасија 4/2

Лазаревић Данило 4/3

Ђорђевић Јована 5/2

 

ИСТОРИЈА

 ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Такмичење је одржано 09.03.2019.год. у нашој школи.

Владимир Крантић 5/3 – 3.место и пласман на градско такмичење

Андреј Николић 6/2 – 1.место и пласман на градско такмичење

Огњен Декић 6/2 – 2.место и пласман на градско такмичење

Миодраг Дамњановић 6/3 – 3.место и пласман на градско такмичење

Страхиња Вујић 7/1 – 3.место и пласман на градско такмичење

Милош Харангозо 8/1 – 1.место и пласман на градско такмичење

Зорица Крантић 8/1 – 2.место и пласман на градско такмичење

ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Градско такмичење из историје одржано је 07.04.2019.год. у ОШ „Милена Павловић Барили“ у Вишњичкој бањи.

Андреј Николић 6/2 – 2.место

Огњен Декић 6/2 – 3.место

Зорица Крантић 8/1 – 2.место и пласман на државно такмичење

 

ФИЗИКА

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Одржано је 23.02.2019.год. у ОШ „Алекса Шантић“ у Калуђерици.

Биљана Стевановић 6/2 – 2.место и пласман на градско такмичење

Андреј Николић 6/2 – 3.место и пласман на градско такмичење

Димитрије Јерковић 6/2 – 3.место и пласман на градско такмичење

Огњен Декић 6/2 – 3.место и пласман на градско такмичење

Андрија Узелац 8/2 – 3.место и пласман на градско такмичење

ГРАДСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Одржано је 16.03.2019.год. у ОШ „Никола Тесла“ у Винчи.

 Биљана Стевановић 6/2 – 3.место

Андреј Николић – похвала.

 

ХЕМИЈА

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Општинско такмичење одржано је 03.03.2019.год. у ОШ „Илија Гарашанин”у Гроцкoj. Никола Вагић 7/1 – 1.место и пласман на градско такмичење

Милица Јеремић 7/1 – 2.место и пласман на градско такмичење

ГРАДСКО (ОКРУЖНО) ТАКМИЧЕЊЕ

Окружно такмичење одржано је 30.03.2019.год. у ОШ „Јелена Ћетковић” у Београду.

Милица Јермић 7/1 – 2.место

Никола Вагић 7/1 – 3.место

 

ТЕХНИКА И ТЕХНОЛОГИЈА

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Одржано је 16.03.2019.год. у ОШ „Илија Гарашанин“ у Гроцкој.

Бродомоделарство – Емилија Маринковић 6/3 – 3.место и пласман на градско такмичење

Аутомоделарство – Елена Грујић 8/3 – 1.место и пласман на градско такмичење

 

ГЕОГРАФИЈА

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Одржано је у ОШ ,,Никола Тесла“ у Винчи  10.03.2019.год.

Милош Харингозо  8/1 – 3.место       

Марија Маринковић  8/2 – 3.место

 

ШАХ

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ У ШАХУ

Општинско такмичење у шаху одржано је 10.03.2019.год. у нашој школи.

Митрић Лара 2/1 – 3.место и пласман на градско такмичење
 Дамњановић Емилија 4/4 – 2.место и пласман на градско такмичење

Савић Вукашин 4/4 – 3.место и пласман на градско такмичење
Елена Грујић 8/2 – 1.место и пласман на градско такмичење 

У екипном такмичењу 1. место освојила је екипа Гроцке.

 

СПОРТСКА ТАКМИЧЕЊА

ОДБОЈКА           

Општинско такмичење је одржано у ОШ „Алекса Шантић“ у Калуђерици.

Дечаци 5. и 6.разреда – 3.место                                                                                                                                                        Дечаци 7. и 8.разреда – 3.место                                                                                                                                                        Девојчице 7. и 8.разреда – 2.место

 

КОШАРКА 

Општинско такмичење одржано је у ОШ „Милоје Васић“ у Калуђерици.

Девојчице 5. и 6.разреда – 4.место                

Дечаци 5. и 6.разреда – 3.место

Дечаци 7. и 8.разреда – 3.место

 

ФУДБАЛ

Општинско такмичење одржано је у ОШ „Илија Гарашанин“ у Гроцкој.

Дечаци 5. и 6.разреда – 2.место

Дечаци 7. и 8.разреда – 2.место

 

РУКОМЕТ

Општинско такмичење одржано је у ОШ „Никола Тесла“ у Винчи.

Девојчице 5. и 6.разреда – 3.место ни пласман на градско такмичење

Девојчице 7.  и 8.разреда – 2.место и пласман на граддско такмичење

Дечаци 5. и 6.разреда – 2.место       

Дечаци 7. и 8.разреда – 3.место и пласман на градско такмичење

 

АТЛЕТИКА

Општинско такмичење је одржано у ОШ „Мића Стојковић“ у Умчарима.

Чича Ива 5/1 – скок у даљ – 1.место и пласман на градско такмичење

 

ОПШТИНСКИ КРОС

Мајски крос је реализован на стадиону „Дунавац“ у Гроцкој.

Алекса Косановић 7/2 – 1.место     

Милош Милошевић 5/1 – 3.место