Школска 2019/2020. година

Такмичења ученика у шк. 2019/20. год.

 

Наставна такмичења

Енглески језик

Општинско такмичење одржано је 23.02.2020.год. у ОШ „Иво Лола Рибар“ у Бегаљици.

Борис Виктор Мандић 8/3 – 1.место  и пласман на градско такмичење.

 

Математика

Општинско такмичење одржано је 07.12.2019.год. у ОШ „Алекса Шантић“ у Калуђерици.

Трећи разред

Христина Младеновић 3/1 – похвала

Четврти разред

Павле Јовановић 4/2 – 3.место

Илија Петровић 4/3 – похвала

Пети разред

Данило Лазаревић 5/3 – 3.место

Алекса Величковић 5/3 – 3.место

Лука Тијанић 5/1 – 3.место

Шести разред

Вања Маринковић 6/3 – 3.место

Јована Ђорђевић 6/1 – похвала

 

Математичко  такмичење  ,,Мислиша  2020.”

Математичко такмичење ,,Мислиша 2020.” одржано је 12.03.2020.год. у просторијама наше школе. Клуб младих математичара ,,Aрхимедес” већ петнаести пут у Србији организује математичко такмичење ,,Мислиша”, а у нашој школи организује се већ тринаести пут. Учешће на такмичењу узели су ученици од првог до осмог разреда.

  1. Ивковић Лука 2/1 – друга награда
  2. Стојановић Вукан 1/1 – трећа награда
  3. Тијанић Ђорђе 1/1 – похвала
  4. Исидоровић Маја 1/2 – похвала
  5. Миланковић Лазар 1/2 – похвала
  6. Шишовић Новак 1/2 – похвала
  7. Марковић Митар 1/3 – похвала
  8. Јовановић Павле 4/2 – похвала

 

Историја

Општинско такмичење из историје, одржано 15.3.2020. године у ОШ „Никола Тесла“, Винча

Данило Лазаревић 5/2, 3. место

Вук Петровић 6/2, 2. место

Владимир Крантић 6/3,  2. место

Андреј Николић 7/2, 1. место

Миодраг Дамњановић 7/1, 2. место

Илија Радовановић 8/3, 1. место

Страхиња Вујић 8/1, 2. место

Сви ученци су остварили пласман на градско такмичење које није одржано због пандемије Ковида 19.

 

Основна школа „Свети Сава“ из Врчина на Међународном квиз такмичењу „НЕМАЊИЋИ“

 

Међународно такмичење „Немањићи“, поводом јубилеја 800 година самосталности Српске Православне Цркве, организовала је Фондација Мир Божији уз благослов Његове Светости српског патријарха господина Иринеја и подршку научних кругова Владе Републике Србије и Владе Републике Српске. На такмичењу су учествовала  деца узраста од 10 до 15 година из Републике Србије, Републике Српске, региона и дијаспоре. Полуфинално и финално такмичење, у којем је учествовало осам најбоље пласираних екипа, одржано је у Београду уз директан телевизијски пренос за српске просторе и дијаспору.

Екипу наше школе чинили су сјајни историчари, носиоци бројних награда на општинским и градским такмичењима из историје,  Андреј Николић 7/2, Огњен Декић 7/2 и Миодраг Дамњановић 7/1. Они су 03.12.2019. године одмерили снаге са 339 пријављених екипа и пласирали се у даљи ток такмичења, као једна од две најбоље пласиране екипе. У други круг такмичења прошло је 50 најбоље пласираних екипа и оне су наставиле борбу за улазак у полуфинале. Други круг елиминационог такмичења одржан је 24.12.2019. године, и најбољих осам екипа остварило је даљи пласман.

Полуфинално и финално такмичење одржано је од 23. до 25.01.2020. године, када је наша екипа остварила четврто место.

 

Физика

Општинско такмичење је одржано 23.02.2020.год. у ОШ „Милоје Васић“ у Калуђерици.

Биљана Стевановић 7/2 – 2.место и пласман на градско такмичење

Вук Петровић 6/2 – 2.место

Милутин Митровић 6/3 – 2.место

Александар Ђорић 6/2 – 3.место

 

Хемија

Општинско такмичење одржано је 01.03.2020.год. у ОШ „Илија Гарашанин” у Гроцкoj.

Биљана Стевановић  7/2 – 1.место

Алекса Милованаовић  7/2 – 2.место

Ива Чича  7/1 – 3.место

Огњен Декић  7/2 – 3.место

Виктор Демировић 7/3 – 3.место

Андријана Јордановић 7/3 – 3.место

Никола Вагић 8/1 – 3.место

Милица Јеремић 8/1 – 3.место

Сви ученици су остварили пласман на окружно такмичење које није одржано због пандемије вируса Ковид 19.

 

Биологија

Општинско такмичење одржано је 15.03.2020.год. у ОШ „Никола Тесла“ у  Винчи.

Биљана Стевановић 7/2 – 2.место и пласман на градско такмичење

Ива Чича 7/1 – 3.место

Исидора Кнежевић – 3.место

 

Техника и технологија и техничко и информатичко образовање

Општинско такмичење одржано је 01.03.2020.год. у ОШ „Илија Гарашанин” у Гроцкој.

         У дисциплини практична израда по задатку:

Вања Маринковић 6/3 – 1.место

Стефан Миладиновић 8/3 – 1.место

Катарина Новаковић 5/3 – 3.место

         У дисциплини аутомоделарство:

Јелена Шкипина 8/2 – 1.место

Матија Ранковић 8/3 – 3.место

         У дисциплини ученици са посебним потребама – ИОП 2 аутомоделарство:

Душан Станисављевић 5/4 – 1.место

         У дисциплини бродомоделарство:

Лука Вуковић 8/3 – 1.место

Емилија Маринковић 7/3 – 2.место

Сви ученици остварили су пласман на окружно (градско) такмичење из технике и технологије и техничког и информатичког образовања које није одржано због ванредног стања у држави.

 

Музичка култура

Општинско такмичење одржано је у фебруару 2020.год. у нашој школи.

Драгана Ђорђевић 4/2 – 1.место

Лука Тијанић 5/1 – 1.место

Анђелија  Бајић 5/2 – 1.место

Милица Милојковић 7/3 – 1.место

Милица Ђорђевић 8/1 – 1.место

Иако су се сви ученици пласирали на градско такмичење, оно није одржано због ванредног стања у држави и пандемије Ковида 19.

Републичко такмичење „Деца композитори“ – ФЕДЕМУС 2020.

Јована Ђорђевић 6/1 – 2.место

Јана Маринковић 5/1 – 2.место

Због проглашења ванреддног стања у нашој земљи 15.03.2020.год. своје композиције уместо у мају месецу, презентоваће 21.10.2020.год. у Дечијем културном центру у Београду.

 

Спортска такмичења

 

Јесењи крос

Школско такмичење

Одржан је на терену ФК „Врчин“ 20.09.2019.год.

Први разред

Дечаци: Тадија Вукчевић 1/2 – 1.место, Стефан Кнежевић 1/3 – 2.место, Новак Шишовић 1/2 – 3.место.

Девојчице: Софија Лазаревић 1/2 – 1.место, Милица Исидоровић 1/2 – 2.место, Анђела Танацковић 1/3 – 2.место, Николина Митрић 1/1 – 3.место.

Други разред

Дечаци: Душан Тасић 2/1 – 1.место, Матеја Вагић 2/4 – 2.место, Душан Дамњановић 2/2 – 3.место

Девојчице: Ивона Станоев 2/3 – 1.место, Дуња Ташић 2/2 – 2.место, Аница Теофиловић 2/1 – 3.место.

Трећи разред

Дечаци: Немања Митрић 3/1 – 1.место, Војин Петровић 3/2 – 2.место, Стефан Вулетић 3/3 – 3.место, Андрија Исидоровић 3/1 – 3.место

Девојчице: Лена Шавелић 3/2 – 1.место, Сара Кнежевић 3/3 – 2.место, Елена Гигов 3/1 – 3.место

Четврти разред

Дечаци: Павле Живановић 4/2 – 1.место, Павле Маринковић 4/3 – 2.место, Никола Кнежевић 4/3 – 3.место

Девојчице: Мила Дамњановић 4/1 – 1.место, Анђелија Мишковић 4/2 – 2.место, Маша Милошевић 4/2 – 3.место

 

Општинско такмичење

Одржано 27.09.2019.год. на терену ФК „Дунавац“ у Гроцкој.

Први разред

Прво место – Лазаревић Софија 1/2 и Кнежевић Стефан 1/3

Друго место – Вукчевић Тадија 1/2

Други разред

Прво место – Теофиловић Аница 2/1

Друго место – Тасић Душан 2/1

Треће место – Станоев Ивона 2/3

Трећи разред

Шавелић Лена 3/2 – 3.место

Пети разред

Јована Јерковић 5/1 – 1.место

Данило Лазаревић 5/3 – 2.место

Огњен Величковић 5/4 – 4.место

 

Такмичење у кросу „Брзином до звезда“

Општинско такмичење одржано је 14.11.2019.год.

Немања Митрић 3/1 – 1.место и пласман на градско такмичење

Мила Дамњановић 4/1 – 1.место и пласман на градско такмичење

 

Градско такмичење одржано је 17.11.2019.год. у „Арени“ у Београду.

Мила Дамњановић 4/1 – 2.место

Немања Митрић 3/1 – 3.место

 

Одбојка

Општинско такмичење је одржано у ОШ „Алекса Шантић“ у Калуђерици.

Дечаци петог и шестог разреда – 3.место

Дечаци седмог и осмог разреда – 3.место

Девојчице седмог и осмог разреда – 2.место

Изузетан спортски успех наше ученице

Сара Маринковић је ученица осмог разреда наше школе. Одбојком се бави од раног детињства а круна њеног досадашњег рада, поред бројних награда, је потписивање стипендијског уговора са „Партизаном“. Упркос бројним обавезама и одрицањима, Сара је вредна и марљива ученица са просеком 5,00. Сара је на најбољи начин показала да се школске обавезе, дружења са вршњацима и напорни тренинзи могу уклопити, ако за то постоји довољно љубави и жеље. Ми јој желимо много успеха у даљим такмичењима!

 

Кошарка

Општинско такмичење

Дечаци седмог и осмог разреда – 3.место

Девојчице петог и шестог разреда – 4.место

 

 

Фудбал

Општинско такмичење

Дечаци петог и шестог разреда – 3.место

Дечаци седмог и осмог разреда – 2.место

Девојчице петог и шестог разреда – 4.место                                                                                                                                                               Девојчице седмог и осмог разреда – 4.место

 

Рукомет

Општинско такмичење

Дечаци седмог и осмог разреда – 4.место и пласман на градско такмичење

Девојчице седмог и осмог разреда – 2.место и пласман на градско такмичење

 

Вишебој

У току школске године  одржан  је један шумарски  вишебој у Липовачкој шуми 16.10.2019.год. Екипа која је учествовала: Марија Крантић 8/1, Теодора Крантић 8/1, Никола Стекић 8/1 и Страхиња Вујић 8/1.

 

Ликовни и литерарни конкурси

Ликовни конкурс поводом Дечје недеље

30.09.2019.год. ученици наше школе учествовали су на ликовном конкурсу Дечје недеље „Да право свако – дете ужива лако“. Одабрани су и награђени најбољи радови. Лара Митрић и Христина Младеновић, ученице 3/1 одељења су награђене за најбоље ликовне радове који су награђени на општинском нивоу и узели учешће на градском такмичењу.

 

Светосавски ликовни и литерарни конкурс

Наша школа је, као и сваке године, за ученике од првог до четвртог разреда расписала наградни Светосавски ликовно – литерарни конкурс којим код ученика подстичемо стваралаштво.

Ученици су за литерарне радове остварили следеће резултате:

Од првог до четвртог разреда:

Прво место: Матеја Ољача 3/1 и Кељач Андреа 3/2

Друго место: Ана Теофиловић 3/1 и Ђорђе Тијанић 1/1

Треће место: Мила Митровић 1/1, Ања Вагић 4/3 и Иван Рајић 4/3

Од петог до осмог разреда:

Прво место: Данило Лазаревић 5/3 и Лука Тијанић 5/1

Друго место: Јулијана Перић 5/4 и Анастасија Пешић 5/1

Треће место: Ива Копривица 5/3 и Милутин Митровић 6/3

Похвале: Бугарчић Давид 2/2, Лана Гвозденовић 2/2 и Митрић Лара 3/1

Сви награђени и похваљени ученици су добили награде и похвалнице приликом прославе школске славе Светог Саве.

На ликовном конкурсу прво место у категорији ученика од првог до четвртог разреда освојиле су Луна Вадувесковић 3/1 и Елена Копривица 3/1. У категорији ученика од петог до осмог разреда, прво место освојила је Анастасија Пешић 5/1.

Похваљени су: Огњен Митић 3/1, Лана Михаиловић 3/2, Ана Теофиловић 3/1, Андреа Кељач 3/2, Вук Петровић 6/2 и Маша Станоев 6/3.

Сви радови са школског конкурса објављени су у овогодишњем, дванестом броју школског часописа „Ђачки хоризонти“.

 

Ликовни конкурс за дечју карикатуру ,,Мали Пјер“

03.03.2020.год. Пријатељи деце Београда, самим тим и Пријатељи деце Гроцка, расписали су ликовни конкурс за дечју карикатуру ,,Мали Пјер“. Тема конкурса била је слободна, а радове је требало доставити до 16.03.2020.год.

На конкурсу за најбољу карикатуру„Мали Пјер“, следећи ученици су освојили прва три места на општинском нивоу и пласирали се на градско такмичење:

Од првог до четвртог разреда

  1. место: Андреа Кељач 3/2
  2. место: Матеја Ољача 3/1
  3. место: Дуња Аврамовић 3/2 и Димитрије Стаменковић 3/1

Од петог до осмог разреда

  1. место: Лазар Кнежевић 5/4
  2. место: Анђелија Бајић 5/2
  3. место: Јована Јаћимовић 7/2

Градско такмичење: Матеја Ољача 3/1 је освојио 2. место на градском такмичењу и пласирао се на републичко такмичење. Његов рад је објављен на фејсбук страници „Пријатеља деце Београд“.

 

Ликовни конкурс „Упознајмо птице“

На ликовном конкурсу „Упознајмо птице“ у оквиру организације Пријатељи деце Гроцка, који је имао општински карактер, ученици су послали мноштво радова, а награђени су, и пласирали се на градско такмичење:

Анђелковић Дамјан 1/2

Спасојевски Александар 1/3

Теодора Јањушевић 1/3

Ника Келерис 2/1

Лука Ивковић 2/1

Христина Младеновић 3/1

Лазар Кнежевић 5/4

 

Литерарни конкурс „Да ли ми верујете?“

Наша школа је 31.03.2020.год. поводом Дана школе расписала литерарни конкурс на тему „Да ли ми верујете?“.

У категорији ученика од првог до четвртог разреда прво место освојила је Тара Андрић 3/1, друго место Лана Михаиловић 3/2, а треће место Андреа Кељач 3/2. Похваљене су и Ника Келерис 2/1, и Андријана Станић и Елена Копривица, обе ученице 3/1.

У категорији ученика од петог до осмог разреда прво место освојила је Наталија Јанковић 5/1, друго место Анастасија Пешић 5/1, а треће место Лазар Марковић 5/1. Похваљени су Лука Тијанић 5/1 и  Теодора Николић 7/3.

 

Светосавски турнир у шаху

18.01.2020. одражан је турнир у шаху, шести по реду, поводом дана Светог Саве. Учествовало је око 30 ученика – шахиста.Турнир је свечано отворио директор школе, Добрица Синђелић, поздравио присутне и пожелео им срећу у такмичењу.

Победници по разредима:

Први разред:

Дечаци: Петар Савић 1/3

Девојчице: Анђелија Живановић 1/2

Други разред:

Дечаци: Лука Ивковић 2/1

Трећи разред:

Дечаци:  Данило Живановић 3/1

Девојчице: Лара Митрић 3/1

Четврти разред:

Дечаци: Андрија Стојадинчевић 4/2

Шести разред:

Дечаци: Вук Тефиловић 6/3

Награде су уручене на свечаној приредби приликом прославе Светог Саве 27.јануара.