Немањићи 2023.

Екипа наше школе коју чине Емилија Дамњановић 8/1, Данило Лазаревић 8/3 и Анастасија Пешић 8/1, после другог круга такмичења, пласирала се међу 15 најуспешнијих екипа овог међународног такмичења. Полуфинале и финале квиза биће организовано у Бања Луци од 16. до 19. маја 2023. године.  У завршници квиза учествоваће пет најбољих екипа из Србије, пет из Републике Српске и пет из дијаспоре. Финале ће бити одржано уз радио и ТВ пренос за српске просторе и просторе српске дијаспоре.

Пројекат „Немањићи“ је најмасовнија културна манифестација васпитно-едукативног карактера  која има за циљ да окупи младе из Републике Србије, Pепублике Српске, региона, те српске дијаспоре са јединственим циљем, а то је очување српског културног идентитета.

На такмичење се пријавило 294 екипе, из Србије 225, Републике Српске 52, Мађарске 8, Италије 7, Хрватске 1 и Шведске 1.

Сарадници на пројекту су:

• Управа за дијаспору и регионалну сарадњу у Влади Републике Србије Министарство иностраних послова
  • Министарсво за европске интеграције и међународну сарадњу у Влади Републике Српске
  • Министарство просвете у Влади Републике Србије и Влади Републике Српске

Нашим сјајним ученицима честитамо на пласману и желимо пуно среће у завршници такмичења у Бања Луци!