Ноћ истраживача

Шестог септембра 2014.године у Београду одржана је Ноћ истраживача на следећим локацијама: РК Нама, Трг републике, дуж целе Кнез Михаилове улице, Француски институт, Педагошки музеј, Студентски парк, двориште Ректората Универзитета у Београду, глерија Фресака. Седамнаесторо ученика шестог, седмог и осмог разреда наше школе са наставницама Златаном Ђорђевић, Јеленом Вукчевић и Милицом Максимовић је присуствовало тој манифестацији. Ни кишовит дан није успео да поквари фантастичан доживљај. Деца су уживала у демонстрационим огледима и активно учествовали у њима. Од ћелије преко биохемијских процеса заљубљивања, електрицитета, хемијског кулинарства, заљубљивања у науку, математичких принципа, еволутивних токова…деца су уживала у чарима науке и стицали нова сазнања о научној свести.