Почео 55. међународни сусрет деце Европе „Радост Европе“

У уторак, 1. октобра 2024. године, у свечаној сали наше школе пригодном приредбом и обраћањем  директора школе Добрице Синђелића пожелели смо добродошлицу гостима из Мађарске. У програму су наступили ученици наше школе Лана Гвозденовић и Немања Соколовић. Манифестација „Радост Европе“ настала је 1968. године после наступа Хора шведских дечака у Београду. Оснивач и покровитељ овог догађаја је Градска управа града Београда, а извршни продуцент Дечји културни центар Београд. Наша школа дуги низ година учествује у овој манифестацији. Ове године у госте су нам дошле  ученицe чланицe плесне групе „JP Dance Company“, у пратњи две наставнице, из града Ерда. Оне ће боравити у породицама наше деце домаћина од 1. до 6. октобра 2024. године. Преводилац који прати групу је госпођица Ангелина Гаљевић.

Позивамо вас да пратите и да посетите догађаје који се организују у оквиру манифестације  „Радост Европе“.