Посета биоскопу

Један од највећих светских научника свих времена, Алберт Ајнштајн, својевремено је изјавио да је „машта важнија од знања“.  Тај чувени цитат је предмет полемика, али оно што је сигурно је да деца маштају и играју се; откривајући свет, она  истовремено осмишљавају и граде потпуно нове светове, лепше, боље, па и корисније од овог нама познатог. Због тога су излети, обиласци, посете позориштима и биоскопима нарочито важни јер укључују још једну значајну компоненту, поред едукативне, а то је забава, игра. Управо са тим циљем су ученици наше школе 20.03.2023. у биоскопу Tuckwood Cineplex погледали пројекцију филма Антмен и оса: Квантуманија, један у низу Марвелових жанровски хибридних блокбастера који се најпре може подвести под жанр авантуре, филм о суперхеројима, пријемчив млађој публици због имагинације, тематике, врхунске графике и ефеката.

Ученици су опскрбљени грицкалицама, ентузијазмом и добрим расположењем, у пратњи својих наставника, посетили биоскоп. Некима од њих је ово била прва посета биоскопу и прилика да доживе једно ново искуство. Након пројекције смо размењивали утиске о филму, али и о понашању у биоскопу, аутобусу, на улици.

Марија Старчевић,

наставник српског језика