Посета манастирима Лелић и Ћелије

Дана 25.05.2013. ученици наше школе, у пратњи вероучитеља Душана Петровића и проф. географије Николе Љешњака, имали су прилике да посете манастире Лелић и Ћелије код Ваљева.

Из Врчина смо кренули у 08h. После сат времена вожње, стигли смо на нашу прву дестинацију, манастир Ћелије. До манастира Ћелије се не мозе директно доћи аутобусом, него смо морали да пешачимо. У манастиру Ћелије почивају мошти Св. Јустина Ћелијског. Наши ученици су имали прилике да се поклоне моштима. У  цркви манастира смо слушали занимљиво предавање о историји манастира. Наша следећа дестинација био нам је манастир Лелић, у коме почивају мошти Св. Николаја Велимировића. Игуман манастира нам је отворио ћивот са моштима. После манастира Лелић, кренули смо у посету Ваљеву. То је била и наша последња дестинација. Око 17h кренули смо назад, у Врчин.

Ово путовање је на ученике оставило посебан утисак.