Посета позоришту ученика од 1. до 4. разреда

Ученици од 1. до 4. разреда посетили су 20.02.2013. год. позориште „Бошко Буха“ у Београду. Гледали су римејк представе „Царев заточник“ Миодрага Станисављевића у режији Милана Караџића. Представа је премијерно изведена давне 1970. год. Након тога имала је два римејка – први 1990. и други 2012. год. Ова етно бајка освојила је три Стеријине награде – Милан Караџић за режију, Александар Локнер за музику и Олга Огановић за улогу бабе Полексије. Оно што је необично у овој класичној бајци за децу је амбијент, будући да је реч о сеоском миљеу Златибора. Посебан шарм представи дао је Станисављевићев језик, који измишља нове речи – нешто измећу шатровачког и уметничког песничког језика. На сцени је било око 20 глумаца са изузетно богатом сценографијом и костимографијом. Глумачку екипу чинили су: Дејан Луткић, Александар Радојчић, Јелена Тркуља и многи други. Представа је била изузетно забавна и квалитетна, ученици су уживали гледајући је. Посета је успешно реализована и циљеви посете – развијање позитивних социјалних односа мећу ученицима, неговање љубави према позоришној уметности, развијање критичког мишљења ученика, итд. у потпуности су остварени. Упућујемо позив свим ученицима да поново са родитељима посете ово позориште и уживају у квалитетној уметничкој представи.