Посета стоматолога

Дана 31. маја 2024. године, издвојено одељење Доња Мала посетилa је стоматолог др Милица Синђелић из локалне здравствене установе како би одржала едукативно предавање о значају оралне хигијене и превенцији каријеса ученицима првог и другог разреда. Ова иницијатива има за циљ да подигне свест о важности здравих навика и правилне неге зуба од најранијег узраста.

Током предавања, стоматолог др Милица Синђелић је ученицима објаснила основне принципе оралне хигијене, укључујући:

1. Правилно прање зуба:
    • Ученици су научили како се правилно користи четкица за зубе, уз демонстрацију одговарајућих покрета и технике четкања.
    • Посебно је наглашено да зубе треба прати најмање два пута дневно, ујутру и увече пре спавања.
    • Такође је истакнута важност коришћења пасте за зубе са флуором, као и средства за испирање уста.
  2. Здраве навике у исхрани:
    • Објаснила је колико је важно избегавати слаткише и газиране напитке који могу оштетити зубну глеђ.
    • Препоручено је конзумирање здраве хране богате витаминима и минералима, као што су воће, поврће и млечни производи.
  3. Редовне посете стоматологу:
    • Ученици су информисани о значају редовних стоматолошких прегледа ради превенције и раног откривања потенцијалних проблема са зубима и деснима.
    • Наглашено је да је посета стоматологу потребна најмање два пута годишње.

Предавање је било интерактивно, а ученици су имали прилику да постављају питања и учествују у дискусији. Ученици су добили едукативне материјале са илустрацијама које приказују правилне технике прања зуба и савете за одржавање оралне хигијене.

Захваљујемо се др Милици на њеном труду и надамо се да ће ученици усвојити и применити научене здраве навике како би очували своје зубе здравим и јаким.

Учитељица

Ана Синђелић