Путујуће изложбе

Путујуће изложбе Завода за заштиту споменика културе града Београда по основним школама са територије општине Гроцка, у организацији Центра за културу Гроцка, организују у нашој школи следеће изложбе:

–  25.2. до 11.3.2013. – Народно градитељство Србије

–  11.3. до 25.3.2013. – Народно градитељство – споменик културе данас

–  25.3. до 22.4.2013. – Врата Београда

–  22.4. до 21.5.2013. – Мултикултурни Београд

Програм Путујуће изложбе има за циљ упознавање ученика са музејима и њиховим значајем за едукацију кроз упознавање садржаја установа културе. Наши ученици ће посетити сваку изложбу. Позивамо и родитеље да својим присуством, заједно са ученицима, дају допринос ширењу сазнања о културном наслеђу Београда и Србије, и да својом посетом делују едукативно на своју децу и пруже им модел за будуће понашање и однос према култури и уметности, а ми ћемо се, свакако, трудити да ученицима понудимо што више културно – уметничких садржаја.