Наша школа, ове школске године, по први пут, узеће учешће на 50. Међународном сусрету деце Европе – Радост Европе, који ће се одржати од 2. до 6. октобра 2019. године. Посебно смо поносни што је овај сусрет део великог јубилеја – пола века од оснивања ове значајне манифестације дечјег стваралаштва. Оснивач и покровитељ Међународног сусрета деце Европе је Град Београд, а извршни продуцент је Дечји културни центар Београд. Манифестација Радост Европе носилац је ЕФФЕ 2107-2018 етикете квалитета, додељене од стране Европске комисије. Овогодишњи 50. јубиларни Међународни сусрет деце Европе биће посвећен вредностима пријатељстава, солидарности, афирмацији богатства и различитости европске културе и дечјег стваралаштва. Град Београд угостиће децу из двадесет земаља Европе. У манифестацији учествује исти број београдских школа, а наша школа је посебно поносна што је, као једина школа са наше општине, учесник овог значајног догађаја. Наши ученици биће домаћини својим вршњацима из Норвешке. Једанаесторо деце боравиће у породицама својих вршњака. Седморо наших ученика, заједно са гостима, учествоваће у свим предвиђеним активностима.