Рециклирамо – чувамо планету

Поново смо, након само шест дана, колико је прошло од представе у позоришту „Бошко Буха“, омогућили ученицима да гледају позоришну представу и тиме развијају своју културу кроз забаву. У оквиру пројекта који подстиче рециклажу, дечје позориште „Чарапа“ реализовало је  представу „Пипи дугачка чарапа“. Представа је одржана 26.02.2013. год. у Дому културе у Врчину. Ученике је, на њихово велико одушевљење, дочекао Лимен – маскота пројекта. Ученици су заједно са Лименком у мини пресу одложили празне лименке које су донели, тиме дали допринос рециклажи и активно учествовли у развијању своје свести о чувању животне средине. Најпре су гледали кратак филм који говори о процесу и значају рециклирања, а након тога су гледали представу која је била изузетно забавна и држала пажњу ученика све време. На сцени су били професионални глумци а деци је најзанимљивији био интерактивни део у коме су помогли глумцима да реше одређене проблеме. Заиста се трудимо да нашим ученицима проширимо видике и укључимо их у што више дешавања и пројеката, што смо и овом приликом показали.