Републичко такмичење из српског језика и језичке културе

У суботу, 27. 5. 2023. године, са почетком у 11 часова, одржано је Републичко такмичење из српског језика и језичке културе у Тршићу. На такмичењу су учествовали ученици основних школа из целе Србије који су на Окружном такмичењу освојили минимум 18 од 20 бодова.

Представник Основне школе „Свети Сава“ била је Анастасија Пешић, ученица одељења 8/1. Она је, и поред веома јаке конкуренције, успела да освоји друго место на Републичком такмичењу.

Честитамо Анастасији на изванредном резултату, као и свим осталим ученицима који су, захваљујући своме раду и посвећености, уз подршку својих наставника, успели високо да се пласирају. Желимо им свима много успеха и на наредним такмичењима и да наставе да негују љубав према српском језику и књижевности.

Слађана Вагић,

Професор српског језика и књижевности