Ове школске године ученици наше остварили су сјајне резултате на музичким такмичењима, као што је Републички фестивал дечијег музичког стваралаштва – „Деца композитори“ и Дечије музичке свечаности – „Златна сирена“.

Свечаној ревији најбољих 12.05.2023, у Дечијем културном центру у Београду, присуствовао је ученик Лука Тијанић 8/1, са освојених максималних 100 бодова на градском такмичењу „Златна сирена“, што је уједно и највиши ниво овог такмичења.

Такође, на градском такмичењу „Златна сирена“ у оквиру Дечијих музичких свечаности, првонаграђене су и ученице Ана Миленковић 8/3 и Драгана Ђорђевић7­/3, као дует, са освојених 95 бодова, док је на Републичком такмичењу Федемус 2023, ученица наше школе Љубица Фаркаш5/3 освојила је прву награду – 90 бодова, саинструменталном композицијом „Валцер у Де – молу“ за виолину, флауту и клавир.

Овим путем још једном подсећамо због чега је бављење музиком у школском узрасту важно:

• музичке активност доприносе унапређењу односа и развоју дружељубивости код деце
  • овакав вид добре праксе заједничког рада сигурно доприносе решавању проблема, уколико постоје, превенцијом насиља, или било каквог другог непримереног понашања
  • заједничко музицирање омогућује учешће свима, без обзира на ниво вештине који појединац поседује
  • таленат се може лако исказати и свима представити
  • ствара се осећај емпатије и заједништва
  • негује се осећај среће и задовољства
  • музицирање је одличан начин да се негују основне вештине, као што су пажња, концентрација, сарадња, стрпљење, разумевање, учење и сл.

Наставићемо да стварамо и изводимо квалитетну музику, јер то је наш допринос ка стварању бољег и лепшег света!

Наставница музичке културе,

Мила Ђачић